Dziś jest: sobota, 25 maja 2024 Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Szkoła Podstawowa

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie

 

    1 września 2006r. o godz. 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie nowo rozbudowanej szkoły podstawowej przy ulicy Karola Miarki 7.
Jest to pierwsza zrealizowana inwestycja w naszym mieście, która sfinansowana została w 85% ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.

    Projekt ten polegał na dobudowie nowego segmentu budynku wraz z wyposażeniem, stworzeniu kompleksu obiektów sportowych wraz z małą architekturą.
Parter dobudowanego budynku obejmuje cześć wejściową z holem, biurem dyrektora, pokojem nauczycielskim oraz biblioteką połączoną z czytelnią. Na pierwszym i drugim piętrze zaprojektowano po trzy sale lekcyjne. Część wejściowa obejmuje m.in. zadaszoną rampę dla osób niepełnosprawnych natomiast w holu budynku znajduje się platforma dla niepełnosprawnych.
Nowy budynek powiększył liczbę sal lekcyjnych z 15 do 21. Natomiast w wyniku modernizacji starej części szkoły uzyskano dodatkowe pomieszczenia jak gabinet lekarski, gabinet logopedy i psychologa oraz wyodrębnione pomieszczenie świetlicy szkolnej.
Plac szkolny został zagospodarowany kompleksem obiektów sportowych w ramach którego powstały boiska do: piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, gimnastyki, bieżnia uniwersalna oraz do skoku w dal i trójskoku.
Prace budowlane prowadzone były od 1 czerwca 2005 roku do 31 sierpnia 2006 roku bez konieczności wyłączenia lub ograniczenia normalnego toku zajęć.

    Projekt budynku wykonany został przez Pracownię Architektoniczną VARICOM Ryszard Kwosek z Katowic. Prace budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe "CARBUD" z Bierunia.
Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wyniósł 2 773 000 zł z czego 1 940 000 zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 259 000 zł z budżetu państwa natomiast z budżetu miasta wydatkowano 574 000 zł.