Dziś jest: poniedziałek, 18 marca 2019 Imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława

oswiata

Bezpieczne ferie

Udane ferie to przede wszystkim ferie bezpieczne, dlatego chcemy przypominać młodym mieszkańcom miasta, jak skorzystać z uroków zimy, unikając jednocześnie sytuacji niebezpiecznych.

DOWÓZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

                                                              

Zapraszamy do zapoznania się z Listem Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

 

Reforma Edukacji 

REFORMA EDUKACJI

 

Rekrutacja do klasy pierwszej do szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest miasto Imielin,  na rok szkolny 2019/2020.

Uchwała Nr XXVII/178/2017 Rady Miasta Imielin z dnia 28 lutego 2017 roku w sprawie określenia kryteriów, liczby punktów za kryteria, oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów, obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do kandydatów do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Imielin, zamieszkałych poza obwodem szkoły 

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 1  im. Powstańców Śląskich w Imielinie

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1  im. Powstańców Śląskich w Imielinie

                                                                                                     

 

ul. Wojciecha Sapety 8


41- 407 Imielin

 

tel. (032) 225-60-54

fax : 32 225 6 054

e-mail:
sekretariat@sp1.imielin.pl

adres www: http://www.sp1.imielin.pl

 

 

 

 

Przedszkole Miejskie w Imielinie 

 

Przedszkole Miejskie w Imielinie 


 ul. Wojciecha Sapety 10


41-407 Imielin

 

tel.: (032) 225-61-17

fax : 32 225-61-17

 

e-mail: przedszkole.imielin@interia.pl

adres www: http://przedszkoleimielin.edupage.org

 

 

 

Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego w Imielinie na rok szkolny 2019/2020 .

 

 Uchwała Nr XXVI/169/2017 Rady Miasta Imielin z dnia31 stycznia 2017 roku w sprawie określenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznym przedszkolu prowadzonym przez Miasto Imielin

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 2  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  

 

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 

 

ul. Karola Miarki 7


41-407 Imielintel. (032) 225-60-55

fax : 32 225 6 055 

 

e-mail: sp.wyszynski.imielin@wp.pl

adres www: http://www.sp.imielin.pl

 

 

"MOJE BEZPIECZNE (?) DZIECKO" -  nowa  kampania społeczna prowadzona z udziałem Komendy Wojewódzkiej Policji. Aktualne działania nastawione są na problematykę bezpieczeństwa dziecka w kontakcie z dorosłym, w szczególności w obszarze wykorzystania seksualnego dzieci.

 

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

 

 

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU w Imielinie

 

 

Nowy harmonogram Uniwersytetu Trzeciego wieku w Imielinie

 


W związku z mającym dzisiaj miejsce w DK Sokolnia  spotkaniem noworocznym słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Imielinie zajęcia taneczne z p. Marzeną Lozinszek w dniu 07 stycznia 2019 roku zostały odwołane.


Informujemy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Imielinie, że zajęcia z języka angielskiego z dnia 7 stycznia 2019 r. zostały przełożone na 17 grudnia 2018 r.

 


Ważna informacja dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Imielinie.

Informujemy, że wykład słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Imielinie z 12.11.2018r.  mgr Bogusławy Zubel – „Ubezwłasnowolnienie – strach czy niewiedza” został PRZENIESIONY NA 17.12.2018r. /poniedziałek/  godz. 16.00. Miejsce: Dom Kultury Sokolnia w Imielinie. 

Wszystkich słuchaczy serdecznie zapraszamy .


Harmonogram semestr jesienny 2018/2019

Informacja dla słuchaczy, którzy otrzymali harmonogramy zajęć w dniu inauguracji.

Z przyczyn organizacyjnych nastąpiła zmiana dnia warsztatów psychologiczno-terapeutycznych z dr Sonią Kędziora  w środę. Warsztaty odbędą się 11 grudnia 2018 roku /zamiast 05 grudnia2018r./. Pozostałe terminy pozostają bez zmian.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest dla wszystkich, bez względu na posiadane wykształcenie. Jak sama nazwa wskazuje, podstawowym obszarem działalności UTW jest edukacja. Tutaj jednak wiedzę i umiejętności nabywa się w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Gdy już nie ciążą obowiązki rodzicielskie, rodzinne i zawodowe, wtedy jest czas na samorealizację, można oddać się robieniu tego, co daje przyjemność i satysfakcję. Taką propozycją jest Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Wszystkie organizowane wykłady i zajęcia warsztatowe finansowane są przez miasto Imielin. Słuchacze ponoszą jedynie koszty czesnego.

W październiku br. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Imielinie rozpoczyna 4 rok akademicki, działający obecnie przy Jezuickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.

Formą działalności UTW są wykłady i warsztaty planowane na każdy semestr. Wykłady proponowane są z zakresu różnych dziedzin, m.in. psychologii, fizjoterapii, kultury regionalnej Śląska, ekologii i turystyki, historii i filozofii, religii, zdrowia i dietetyki. Odbywają się w Domu Kultury Sokolnia i przeznaczone są nie tylko dla słuchaczy UTW, ale każdego mieszkańca, którego zainteresuje tematyka wykładu. Z kolei w ramach warsztatów organizowane są zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe, dietetyczno-kosmetologiczne, komputerowe, rękodzielnicze, taneczne, a także lektorat z języka angielskiego i niemieckiego. Odbywają się w grupach, w salach Biblioteki Miejskiej, obiektach szkolnych i sportowych na terenie miasta. Słuchacze sami wybierają te warsztaty, które są zgodne z ich zainteresowaniami. Harmonogram wykładów i warsztatów ustala się na początku każdego semestru.

Więcej informacji na stronie internetowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zapisy na rok 2018/2019 odbywać się będą od września do października 2018r.

Informacji dotyczących zapisów udzielają:

- koordynator UTW – Anna Kubica-Wojtyra - tel. 503 923 604

- Kierownik Ref. EZKS Urzędu Miasta Imielin - Mirosława Strojny – tel. 32 22 54 134 - pracownicy Biblioteki Miejskiej tel. 32 22 55 070.

 

Druki formularzy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Imielin/zakładka oświata/ Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Dotychczasowi słuchacze także potwierdzają chęć dalszego uczestnictwa na formularzu deklaracji wybierając zajęcia warsztatowe.

Ponadto, w dniu 21.09.2018r./piątek/ i 5.10.2018r./piątek/ w godz. 16.00 – 17.00 w trakcie dyżuru koordynatora UTW w budynku Biblioteki Miejskiej w Imielinie, ul.Imielińska 92 będzie można uzyskać szczegółowe wyjaśnienia, jak również otrzymać druki formularzy.

Formularze należy składać w Bibliotece lub w pok. 34 Urzędu Miasta Imielin do dnia 10 października 2018r.

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Imielinie odbędzie się 15 października 2018 roku o godz. 16.00 w Domu Kultury Sokolnia.

 

 

do pobrania :

Deklaracja woli uczestnictwa w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Imielinie

KWESTIONARIUSZ SŁUCHACZA UTW

PODANIE SŁUCHACZA UTW

 

 

 

 

KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ

 

STOP DOPALACZOM

 

 

WYPRAWKA SZKOLNA

 

Stypendia naukowe 

 

 

 STYPENDIA NAUKOWE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

 

DOFINANSOWANIE PRZEZ GMINĘ KOSZTÓW KSZTAŁCENIA PRACOWNIKÓW MŁODOCIANYCH

 

DOWÓZ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

 

Uzupełnienie wykształcenia w szkołach policealnych.

 

Szkoła SOCIUS kształci kadrę do pomocy społecznej i opieki medycznej w systemie stacjonarnym i zaocznym w ramach następujących kierunków: opiekun medyczny, asystent osoby niepełnosprawnej, technik masażysta, Oferta edukacyjna skierowana jest do osób pracujących i niepracujących, w przedziale wiekowym od 18 do 65 lat. Mogą to być zarówno osoby ze średnim jak i wyższym wykształceniem. Oferta bezpłatna!