Dziś jest: środa, 26 stycznia 2022 Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW KOŁO IMIELIN


Koło Imielin- PZERiI zostało utworzone w 1967 r. Jego założycielami byli Państwo Anna i Bronisław Maciejewscy, którzy weszli w skład pierwszego Zarządu Koła Emerytów w Imielinie.

Aktualny skład osobowy :

Przewodnicząca : Halina Wachowiak

Skarbnik :  Maria Gaweł

Sekretarz : Barbara Bortel

Kronikarz : Urszula Pawlas

Członkowie : Gertruda Osoba, Ilona Pacwa, Lidia Wadas ,

 

 

 

 

Zakres działalności opiera się o Statut PZERiI. Koło nasze prowadzi działalność kulturalno- rozrywkową oraz turystyczno- wypoczynkową. Organizowane są również comiesięczne towarzyskie okolicznościowe spotkania, które integrują członków. Organizowane są imprezy kulturalne, krajoznawcze jak również pielgrzymki do znanych sanktuariów w kraju jak i zagranicą. Działalność ta cieszy się dużym zainteresowaniem emerytów jak również nie zrzeszonych w Kole mieszkańców naszego miasta.
 

Obecnie Koło nasze liczy 143 członków.

 

W KAŻDĄ ŚRODĘ MIESIĄCA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W IMIELINIE PRZY UL.IMIELIŃSKIEJ 92 W GODZ. 16.00-17.00 SĄ PEŁNIONE DYŻURY PRZEZ CZŁONKÓW ZARZĄDU KOŁA.

 

Z ŻYCIA KOŁA :

 

„Pożegnanie lata”

 

Jako organizacja pozarządowa - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Okręgowego z siedzibą w Mysłowicach, Koło Imielin w okresie od dnia 5 sierpnia do dnia 27 września 2019r. realizowaliśmy zadanie publiczne pod tytułem: "Upowszechnianie turystyki poprzez organizację imprez turystyczno-krajoznawczych dla osób w wieku emerytalnym z Imielina w 2019 roku". Miasto Imielin na realizacje zadania przekazało kwotę 6.000,00 zł.

 

Spotkanie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Imielin - maj 2017 r.

18 maja o godzinie 15.00 w Domu Kultury "Sokolnia" w Imielinie, odbyło się spotkanie okolicznościowe zorganizowane przez Koło Imielin Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 

 

Wspomnienia z Włoch AD'2015

 

Koło Emerytów i Rencistów w Imielinie zorganizowało wyjazd do Włoch. W wycieczce, która odbyła sie od 5 do 13 września br. uczestniczyło 55 osób. W tym czasie zwiedzili Padwę, Asyż, Rzym, Watykan, Castel Gandolfo, wulkan Wezuwiusz  i Pompeje.

 

 

Wycieczka rowerowa

 

 

 

Dzień seniora 2014 roku             

 

 

 

 

Solenizanci września i października oraz jubilaci, którzy obchodzą złote gody w 2014 roku

 

 

Andrzejki 2014

 

 

 

 

 

Solenizanci listopada i grudnia