Dziś jest: wtorek, 16 kwietnia 2024 Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 

POLSKI ZWIĄZEK EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW KOŁO IMIELIN


Koło Imielin- PZERiI zostało utworzone w 1967 r. Jego założycielami byli Państwo Anna i Bronisław Maciejewscy, którzy weszli w skład pierwszego Zarządu Koła Emerytów w Imielinie.

Aktualny skład osobowy :

Przewodnicząca : Halina Wachowiak

Skarbnik :  Maria Gaweł

Sekretarz : Barbara Bortel

Kronikarz : Urszula Pawlas

Członkowie : Gertruda Osoba, Ilona Pacwa, Lidia Wadas ,

 

 

 

 

Zakres działalności opiera się o Statut PZERiI. Koło nasze prowadzi działalność kulturalno- rozrywkową oraz turystyczno- wypoczynkową. Organizowane są również comiesięczne towarzyskie okolicznościowe spotkania, które integrują członków. Organizowane są imprezy kulturalne, krajoznawcze jak również pielgrzymki do znanych sanktuariów w kraju jak i zagranicą. Działalność ta cieszy się dużym zainteresowaniem emerytów jak również nie zrzeszonych w Kole mieszkańców naszego miasta.
 

Obecnie Koło nasze liczy 143 członków.

 

W KAŻDĄ ŚRODĘ MIESIĄCA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W IMIELINIE PRZY UL.IMIELIŃSKIEJ 92 W GODZ. 16.00-17.00 SĄ PEŁNIONE DYŻURY PRZEZ CZŁONKÓW ZARZĄDU KOŁA.

 

Z ŻYCIA KOŁA :

ROK 2021

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Rejonowego z siedzibą w Mysłowicach realizował zadanie p.t. "Upowszechnianie turystyki poprzez organizację imprez turystyczno krajoznawczych dla osób w wieku emerytalnym z Imielina w 2021 roku" w dniach 12 sierpnia 2021 roku do 5 listopada 2021 roku. na podstawie umowy  Nr 145/2021 z dnia 29 lipca 2021 roku

Na realizację zadania przekazano kwotę 7.000,00 zł z budżetu miasta Imielin.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza na Dolny Śląsk dla seniorów odbyła się w terminie od 8 września do 11 września 2021r. Uczestnicy wycieczki zwiedzili min. Zamek Książ i Palmiarnię w Wałbrzychu, Kościół Pokoju w Świdnicy, w Szklarskiej Porębie wodospad Szklarka , Leśną Hutę, Muzeum minerałów „Skarby Ziemi JUNA”. W Karpaczu kościół Wang, zabytkowy cmentarz, z którego rozciągał się przepiękny widok na Kotlinę Jeleniogórską i Karkonosze. Natomiast w Krzeszowie Opactwo Cystersów z Ikoną Matki Bożej Łaskawej. Klasztor ten jest zabytkiem najwyższej klasy i zarazem uroczym miejscem sakralnym. Także Pałac Wojanów, gdzie obecnie znajduje się hotel i nowoczesne centrum konferencyjne, okazał się romantyczną rezydencją dworską. Po całodziennym zwiedzaniu seniorzy odpoczywali wśród lasu i górskiego potoku w Szklarskiej Porębie. W wycieczce wzięło udział 57 osób.

Dnia 21 października 2021 roku odbył się Europejski Dzień Seniora. Emeryci w tym dniu uczestniczyli we mszy świętej.  Po mszy odbyło się spotkanie w Domu Przyjęć Okolicznościowych „U Knopka” w Imielinie, w którym wzięły udział 62 osoby.

ROK 2020

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Rejonowego z siedzibą w Mysłowicach realizował zadanie p.t. "Upowszechnianie turystyki poprzez organizację imprez turystyczno-krajoznawczych dla osób w wieku emerytalnym z Imielina w 2020 roku" w dniach 3 sierpnia do 30 października 2020 roku, na podstawie umowy nr 155/2020 z dnia 30 lipca 2020 roku.

Duża grupa seniorów z Imielina w 2020 roku nie skorzystała z wyjazdów, wypoczynku i innych form aktywności z powodu pandemii. Wielu z nich przez dłuższy czas pozostawało w izolacji, czasami nawet samotnie. Osobom starszym przedstawiono trzy formy aktywnego spędzenia czasu (spacer, wycieczka oraz spotkanie).

W dniu 26 sierpnia 2020 roku przed planowanym spacerem imielińscy seniorzy spotkali się przy zabytkowej kapliczce MB Częstochowskiej z 1706 roku i uczestniczyli we mszy świętej. Następnie zapoznali się z historią zabytkowej kapliczki, a później przeszli na Rynek pod Pomnik Powstańców Śląskich. W czasie spaceru zaprezentowano inne ciekawe miejsca położone w tym rejonie. Każdy senior otrzymał pamiątkową widokówkę z Imielina. W spotkaniu i spacerze wzięło udział 70 osób.

W dniach od 1 września do 5 września 2020 roku odbyła się wycieczka na Mazury. Uczestnicy wycieczki zwiedzili min. Olsztyn, w którym zobaczyli Bramę Wysoka, Stary Ratusz na rynku, pomnik Mikołaja Kopernika. Odwiedzili Sorkwity, Ryn, Mikołajki, Giżycko, Ostródę. W Świętej Lipce modlili się w Sanktuarium maryjnym z barokowym wystrojem i wspaniałymi organami. Udając się na Warmię do Gietrzwałdu odwiedzili Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, miejsce objawień. Natomiast w Gierłoży kwaterę główną Hitlera „Wilczy Szaniec”. Poza tym odbył się rejs statkiem po jeziorze Śniardwy oraz rejs z Pięknej Góry Szlakiem Łabędzim przez Jeziora: Tajty, Kisajno, Niegocin, Kanał Giżycki. W wycieczce wzięło udział 40 osób.

Dzień 22 października 2020 roku to Europejski Dzień Seniora. Emeryci w tym dniu uczestniczyli we mszy świętej. Spotkanie w Domu Przyjęć Okolicznościowych nie odbyło się ze względu na stan epidemii koronawirusa i objęcie strefą żółtą całego kraju. Imprezy zostały ograniczone i zaostrzono reżimy sanitarne. Z uwagi na bezpieczeństwo tej grupy i ze względu na wiek seniorów odwołano spotkanie przy stole.

Zadanie dofinansowano dotacją z budżetu miasta Imielin w wysokości 6.000,00 zł.

„Pożegnanie lata”

Jako organizacja pozarządowa - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Zarząd Oddziału Okręgowego z siedzibą w Mysłowicach, Koło Imielin w okresie od dnia 5 sierpnia do dnia 27 września 2019r. realizowaliśmy zadanie publiczne pod tytułem: "Upowszechnianie turystyki poprzez organizację imprez turystyczno-krajoznawczych dla osób w wieku emerytalnym z Imielina w 2019 roku". Miasto Imielin na realizacje zadania przekazało kwotę 6.000,00 zł.

 

Spotkanie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Imielin - maj 2017 r.

18 maja o godzinie 15.00 w Domu Kultury "Sokolnia" w Imielinie, odbyło się spotkanie okolicznościowe zorganizowane przez Koło Imielin Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

 

 

Wspomnienia z Włoch AD'2015

 

Koło Emerytów i Rencistów w Imielinie zorganizowało wyjazd do Włoch. W wycieczce, która odbyła sie od 5 do 13 września br. uczestniczyło 55 osób. W tym czasie zwiedzili Padwę, Asyż, Rzym, Watykan, Castel Gandolfo, wulkan Wezuwiusz  i Pompeje.

 

 

Wycieczka rowerowa

 

 

 

Dzień seniora 2014 roku             

 

 

 

 

Solenizanci września i października oraz jubilaci, którzy obchodzą złote gody w 2014 roku

 

 

Andrzejki 2014

 

 

 

 

 

Solenizanci listopada i grudnia