Dziś jest: wtorek, 16 kwietnia 2024 Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Hala Widowiskowo-Sportowa ul.Sapety 8

 

 

Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej

 

17 października 2014 roku zapisał się w historii naszego Miasta jako dzień, w którym do użytkowania została oddana Hala Widowiskowo-Sportowa. Obiekt sportowy długo oczekiwany przez mieszkańców, młodzież szkolną i członków stowarzyszeń sportowych naszego miasta.
Inwestycja została wpisana w program "Rozwój Bazy Sportowej Województwa Śląskiego"
i została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 2, 5 miliona złotych.

Budynek składa się z trzech kondygnacji: piwnicy, parteru i pietra. Hala posiada wyposażenie i wszystkie instalacje wymagane w tego typu obiektach.
W piwnicach są magazyny, kotłownia, wentylatorownia i pomieszczenia gospodarcze.

Parter to pełnowymiarowe wielofunkcyjne boisko sportowe z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym, 4 szatnie, 3 pokoje dla instruktorów oraz magazynki sprzętu sportowego i zaplecza socjalne. Dla publiczności przygotowano szatnię i trybuny. Na poziomie I piętra jest trybuna z 300 miejscami siedzącymi. Bezpośrednio przy płycie boiska są trybuny z wysuwanymi miejscami przygotowane dla 200 osobowej widowni.

Na płycie głównej istnieje możliwość podziału powierzchni do ćwiczeń na dwie mniejsze za pomocą zamocowanej kotary do poziomych dźwigarów zamontowanych pod sufitem hali.

Wymiary płyty boiska umożliwiają prowadzenie gier zespołowych, takich jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, halowa piłka nożna, tenis ziemny, badminton, judo i zapasy na matach rozkładanych.

Drugą część parteru zajmują pomieszczenia rehabilitacji i odnowy biologicznej z osobnym wejściem od ul. Sapety.

Na piętrze znajdują się dwie wielofunkcyjne salki gimnastyczne z zamontowanymi lustrami. Salki mogą pełnić różnorodne funkcje np. jako siłownia, salka do ćwiczeń fitness, aerobiku, zumby, tańca, czy rytmiki.
 
Wejście do budynku jest bez barier architektonicznych, bezpośrednio z poziomu terenu.
Budynek jest przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne (winda, w części rehabilitacyjnej znajdują szatnie z prysznicami przystosowanymi do ich potrzeb).

W celu zwiększenia funkcjonalności hali widowiskowo-sportowej wybudowano łącznik komunikacyjny z budynkiem gimnazjum. Uczniowie gimnazjum i innych placówek oświatowych Imielina będą uczestniczyli w zajęciach sportowych na lekcjach wychowania fizycznego, czy też w ramach SKS.
W dniu otwarcia, wieczorem został rozegrany pierwszy mecz. Był to mecz piłki ręcznej kadetek MOSIR ŁAZISKA – MOSM Tychy.
W sobotę i niedzielę odbyły się mecze, pokazy gimnastyki artystycznej, sztuk walki, tańca. Instruktorzy tańca prowadzili warsztaty taneczne.
W części rehabilitacyjnej Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych w Imielinie przygotowało pokazy rehabilitacyjne i masażu leczniczego. Ponadto można było skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych i badań profilaktycznych oferowanych przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Imielinie oraz  salonu optycznego OPTYK OPTOMAL, Prywatnego Gabinetu Fizjoterapii i Terapii Manualnej "FIZJO-GAMMA" prowadzonego przez fizjoterapeutę Jakuba Siciarza oraz prywatnego gabinetu MERMAMED prowadzonego przez specjalistę fizjoterapii Macieja Merkela i słuchaczy Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu (działających w budynku SP ZOZ w Imielinie ul. Piotra Skargi 2).  W sobotę swoimi wyrobami częstowali Mistrzowie grilla: Jakub Ficek i Łukasz Żak, a wyrobami cukierniczymi Adam Stadler.

 

Okolicznościowy folder wydany z okazji otwarcia Hali Widowiskowo-Sportowej w dniu 17 października 2014 roku: