Dziś jest: sobota, 25 maja 2024 Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

LKS Pogoń Imielin

LKS Pogoń Imielin istnieje od 1922 roku z czego wynika, że w tym roku będziemy obchodzić 100-lecie Klubu .W Klubie trenuje ok.200 zawodników. Liczba ta ciągle się zmienia, ponieważ niektórzy odchodzą do klubów bardziej profesjonalnych, co dla Nas oraz trenerów poszczególnych grup jest dużym wyróżnieniem, co pokazuje też, że ciężka praca przynosi wymierne korzyści dla zawodników , którymi interesują się kluby  bardziej renomowane od Naszego . Z kolei do Naszego Klubu zgłaszają się nowe osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną w Imielinie.

Prowadzenie treningów przez licencjonowanych trenerów zapewnia drużynom właściwe warunki szkolenia w piłce nożnej. W klubie aktualnie działa 10 grup młodzieżowych oraz 1 grupa seniorska, jak również są prowadzone treningi w dwóch grupach bramkarskich.

W 2022 roku otrzymaliśmy dotację (250.000,00 zł) Miasta Imielin na realizację w 2022 roku zadania p.n."Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w zakresie prowadzenia zajęć treningowych i udziału we współzawodnictwie sportowym sekcji piłki nożnej, w rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, organizacja szkolenia sportowego w ramach prowadzonej sekcji piłki nożnej".

 Chcesz dołączyć do Naszej drużyny to wszystkie informacje znajdziesz na Naszym profilu na Facebooku oraz stronie internetowej ((https://pogon.imielin.pl/ )

 

foto: LKS Pogoń