Dziś jest: poniedziałek, 20 marca 2023 Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Preferencyjny zakup paliwa stałego

 • Informujemy, że od wtorku 3 stycznia 2023 roku mieszkańcy Imielina mogą składać wnioski o zakup preferencyjny węgla.

 • Od środy 10 października br. przyjmujemy wnioski mieszkańców o preferencyjny zakup 1,5 tony węgla. Przypominamy, iż wnioski dotyczą zakupu węgla do końca roku 2022; w celu zakupu kolejnej 1,5 tony węgla w roku przyszłym przyjmować będziemy oddzielne wnioski w styczniu 2023 r. Wzór takiego wniosku zamieścimy na naszej stronie internetowej w pierwszych dniach przyszłego roku.

 • Na rok 2022 zamówiliśmy 100 ton ekogroszku Karlik i 50 ton węgla orzecha. Z informacji uzyskanych z Polskiej Grupy Górniczej pierwsze tony węgla mogą być dostarczone do mieszkańców jeszcze w miesiącu listopadzie br. Do 22 listopada br. mieszkańcy złożyli ponad 100 wniosków o preferencyjny zakup węgla.

 • Miasto podpisało umowę na zakup węgla

  środa, 23 listopada 2022

  W poniedziałek 21 listopada br. została podpisana umowa pomiędzy Miastem Imielin, a Polską Grupą Górniczą S.A. z siedzibą w Katowicach na preferencyjny zakup paliwa stałego – węgla kamiennego z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

 • Wniosek o preferencyjny zakup węgla

  środa, 23 listopada 2022

  Informujemy, że jest już dostępny wniosek o preferencyjny zakup węgla. Wniosek można składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta do 31 grudnia 2022 r.

 • Informuję, że złożyłem do Wojewody Śląskiego deklarację przystąpienia Miasta Imielin do zakupu węgla w ramach procedowanej ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Załączniki