Dziś jest: sobota, 20 lipca 2024 Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Burmistrz Miasta

 

 

Szanowni Państwo,

     Serdecznie witam na stronie internetowej Imielina - miasta położonego w południowo-wschodniej części Województwa Śląskiego w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, oddalonego o 18 km od centrum Katowic.

Imielin zajmuje powierzchnię 28 km2 i liczy 8825 mieszkańców. Charakterystyczną cechą urbanistyczną miasta jest zabudowa jednorodzinna otoczona wzdłuż granic miasta lasami oraz Zbiornikiem Imielińskim. Od ponownego uzyskania samodzielności terytorialnej w 1995 roku Imielin prężnie się rozwija gospodarczo i kulturalnie, a jednym z fundamentów tego rozwoju jest dobrze funkcjonująca mała i średnia przesiębiorczość oraz rzemiosło.

    Mieszkańcy przejawiają wiele inicjatyw i angażują się w sprawy dotyczące codziennego życia miasta. Działa wiele organizacji, związków i stowarzyszeń, których członkowie są organizatorami wolnego czasu, inicjatorami wielu ciekawych przedsięwzięć na rzecz naszej społeczności oraz przekazują młodemu pokoleniu kultywowanie śląskich tradycji i wiedzę o historii miasta.Na terenie naszego miasta znajduje się wiele ciekawych miejsc i obiektów wartych odwiedzenia.


    Zapraszam Państwa do odwiedzin naszego miasta  oraz na  naszą  stronę  internetową.

 
      
Burmistrz Miasta Imielin

 
 

Burmistrz Miasta Imielin przyjmuje mieszkańców

w każdy poniedziałek w  godzinach od  15.00 do 17.00