Dziś jest: czwartek, 30 maja 2024 Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Klub Skata "Sokół"

 

 

 

SKAT KLUB "SOKÓŁ" IMIELIN


 Zarząd Klubu:
 - Prezes - Marian Waniek
 - Sekretarz - Janusz Stęchły
 - Skarbnik - Rudolf Byczek
  Członkowie Zarządu:
   Jerzy Saternus
   Roman Pioskowik
 
 Rozgrywki klubowe rozgrywane są w siedzibie klubu - Dom Kultury "Sokolnia" Imielin ul. Imielińska 29, w każdy wtorek (rozgrywki o puchar miesiąca) oraz czwartek (turniej całoroczny - sekcyjny)  o godzinie 16:00.


  Skat Klub "Sokół" Imielin został założony w 2001r. Po kilkuletniej grze w Tyskiej Lidze Okręgowej w roku 2007 awansował do III ligi PZSkat, a w roku 2008 wywalczył awans do II ligii.


  Pierwsza drużyna Skat Klubu "Sokół" Imielin w październiku 2008r. w Jastrzębiu Zdrój zajęła 6 miejsce w drużynowym Pucharze Polski, w którym uczestniczyło 100 drużyn z całej Polski. W listopadzie 2008r. na turnieju - Śląska Barbórka organizowanym przez największy klub Skatowy w Polsce - Amicus Katowice, zajęła II miejsce rozdzielając aktualnego mistrza Polski KWK Bolesław Śmiały Łaziska oraz Amicus Katowice aktualnego v-ce mistrza Polski. Łącznie w turnieju uczestniczyło 31 drużyn.
 Od 2009 r. klub posiada dwie drużyny Skatowe. Pierwsza z nich gra w II lidze PZSkat, natomiast druga w Tyskiej Lidze Okręgowej.


 Największe osiągnięcia indywidualne:


 - Janusz Stęchły w 2009 r. w końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski zajął 4 miejsce. Do 3 miejsca zabrakło 3 małych punktów.

W rozgrywkach uczestniczyło łącznie 847 zawodników.
 - Jerzy Saternus zajął II miejsce w Mistrzostwach Seniorów w 2013 roku.
 - Janusz Stęchły zajął drugie miejsce w Grand Prix o/Katowice (sierpień 2014) - uczestniczyło 182 zawodników.
 - Marian Ganc w 20014 r. otrzymał brązową odznakę PZSkat.

Chcąc wstąpić do klubu należy wypełnić deklaracje, a także podjąć zobowiązanie do aktywnego uczestnictwa   w treningach klubowych,szanujących sprzęt i urządzenia sportowe oraz przestrzegać postanowień Statutu,Uchwał,Zarządzeń i Regulaminów PZSKAT,zaś grę w SKATA nie czynić przedmiotem hazardu i nie podejmować żadnej działalności na szkodę Związku.Należy dbać o godność polskiego sportowca przestrzegając zasad sportowego trybu życia, oraz spraw związanych z nienagannym zachowaniem się w czasie rozgrywanych zawodów i w związku z tym zasad uczciwej i czystej rywalizacji sportowej.Nadrzędnym celem powinno być podnoszenie umiejętności i propagowania gry w SKATA zgodnie z obowiązującymi przepisami.