Dziś jest: środa, 01 kwietnia 2020 Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Aktualności

 • Śląski Związek Gmin i Powiatów apeluje o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP. Samorządowcy są zgodni, że ich przeprowadzenie wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa, to wielkie ryzyko dla życia i zdrowia mieszkańców.

 • W związku z ogłoszonym stanem epidemicznym na terenie kraju, informuję mieszkańców, że zaplanowany na dzień 06 kwietnia 2020 roku dyżur Radnych Rady Miasta Imielin został odwołany.

 • Od dziś seniorzy potrzebujący wsparcia mogą zadzwonić na specjalnie uruchomiony numer telefonu 32 506 56 40. Śląski Telefon dla Seniora „SENIOR-fon” funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Będzie on pełnić będzie dwie funkcje: terapeutyczną i interwencyjną.

 • Od teraz można znaleźć w jednym miejscu wykaz szpitali, aptek, ośrodków pomocy społecznej czy stacji sanitarno-epidemiologicznych na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystko na portalu opracowanym przez Departament Strategii i Polityki Przestrzennej. Publikowane są także dane dotyczące liczby zachorowań na wirus COVID-19.

 • Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, zmniejszającą się liczbą pasażerów oraz zmniejszeniem liczby dostępnych kierowców i motorniczych wprowadza się kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 • Ponowne uruchomienie PSZOK

  piątek, 27 marca 2020

  Od dnia 30 marca 2020 roku (poniedziałek) zostanie uruchomiony punkt PSZOK-u przy ul. Nowozachęty. Prosimy o stosowanie się do poleceń obsługi i instrukcji administratora wywieszonej na bramie wjazdowej.

 • Zapraszamy do udziału w internetowym badaniu ankietowym , które jest elementem prac nad Strategią dla miasta Imielin na lata 2021-2028. Głos mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych jest dla nas niezwykle ważny, liczymy na Państwa udział w badaniu! Ankieta dostępna do końca kwietnia br.

 • Aktualne informacje dotyczące stanu epidemicznego w powiecie i poszczególnych gminach prezentowane są na profilu facebook Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.

 • Informujemy, że na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r.wprowadzono zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.Tym samym wszystkie zajęcia stałe, warsztaty, a także zaplanowane imprezy łącznie z konkursami świątecznymi pozostają odwołane!

 • Państwowy Inspektor Sanitarny objaśnia pojęcia i zasady związane z kwarantanną domową w przypadku koronawirusa.

strony 1 2 3 4 5 6 7