Dziś jest: piątek, 27 listopada 2020 Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Aktualności

 • Spis Rolny!

  czwartek, 26 listopada 2020

  Od 1 września do 30 listopada 2020 r. Główny Urząd Statystyczny realizuje Powszechny Spis Rolny. Szczegółowe informacje na temat spisu dostępne są na stronie internetowej spisrolny.gov.pl oraz pod numerem infolinii +48 22 279 99 99.

 • Wigilia - Urząd Miasta Imielin nieczynny.

  środa, 25 listopada 2020

  Szanowni mieszkańcy! Informujemy, iż w dniu 24 grudnia 2020 roku ( Wigilia ) Urząd Miasta Imielin jest nieczynny.

 • Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 25 listopada Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna zajęcia w trybie zdalnym.

 • Nieodpłatna pomoc prawna.

  poniedziałek, 23 listopada 2020

  Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Bieruńsko-Lędziński w ramach którego prowadzi nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

 • Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada br. w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych.

 • Organizatorzy UTW proszą o przemyślenie prowadzenia zajęć i wykładów w formie on-line. W tej formie mogą być prowadzone warsztaty pamięci, zajęcia językowe, pilatesowe oraz wykłady. Grupa on-line musi liczyć minimum 10 osób. Wszystkich zainteresowanych zajęciami on-line prosimy do 17 listopada br. o kontakt telefoniczny: 32 22 55 070 lub 32 22 55 992.

 • Obchody Święta Niepodległości.

  środa, 11 listopada 2020

  Dzisiaj, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. W samo południe pod pomnikiem na rynku w Imielinie kwiaty złożyli: Burmistrz Miasta Imielin Jan Chwiędacz, Przewodniczący Rady Miasta Imielin Tadeusz Hericht i Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie Jadwiga Mikunda.

 • Tradycyjnie Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia się biało – czerwoną flagą i portretami Marszałka Józefa Piłsudskiego. Szkoła Podstawowa nr 1 w tym roku postanowiła zrobić to w bardziej kreatywny sposób. Efektem wspólnej pracy jest teledysk do piosenki pt. „Jest takie miejsce – Polska”, która została wykonana przez uczniów najmłodszych klas.

 • Corocznie Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W tym roku, z uwagi na ograniczenia i reżimy sanitarne wynikające z epidemii koronawirusa, obchody mają inną, bardziej kameralną formę. Najmłodsi mieszkańcy Imielina w szczególny sposób upamiętnili to jakże ważne dla nas Święto.

 • W numerze sylwetka laureata powiatowej nagrody Clemens Pro Cultura za rok 2019 Bernarda Kopca oraz sporo informacji o działaniu miasta oraz jednostek miejskich podczas epidemii.

strony 1 2 3 4 5 6 7