Dziś jest: sobota, 25 maja 2024 Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Aktualności

Miejski Klub Sportowy Imielin

Badminton, siatkówka, piłka ręczna? Żaden problem.

W 2015 roku MKS Imielin rozpoczynał działalność w 3 grupach, zrzeszając niecałe 40 osób. W chwili obecnej szkolenie prowadzone jest w 13 grupach dla ponad 180 zawodników. To najlepszy dowód na działanie pełne pasji i profesjonalizmu!

MKS Imielin bardzo zaangażował się również w pracę z osobami niepełnosprawnymi, czego rezultatem jest grupa parabadmintona, w której ćwiczą osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi. Parabadmintoniści MKS-u należą do czołówki krajowej, zdobywając medale Mistrzostw Polski oraz będąc członkami kadry narodowej.

Natomiast seniorska drużyna siatkarek rywalizuje na co dzień w najwyższej wojewódzkiej klasie rozgrywkowej – I Lidze Śląskiej Kobiet. W aktualnym sezonie celem zespołu jest awans do ogólnopolskiej II ligi PZPS. 

Miejski Klub Sportowy Imielin na realizację zadania p.n. „Up.n. „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w zakresie prowadzenia zajęć treningowych oraz udziału we współzawodnictwie sportowym trzech sekcji: badmintona, piłki siatkowej oraz piłki ręcznej", otrzymał w 2022 roku dotację w kwocie 98 000,00 zł.

Chcesz być na bieżąco?

www.facebook.com/mksimielin

mks.imielin.pl

www.mkscopcoimielin.pl

 

Kontakt:

e-mail: klub@mks.imielin.pl

tel: 509 478 897

 

foto: MKS Imielin