Dziś jest: wtorek, 16 kwietnia 2024 Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Preferencyjny zakup paliwa stałego

Informacja w sprawie zakupu węgla na preferencyjnych warunkach

Szanowni Mieszkańcy,

Informuję, że złożyłem do Wojewody Śląskiego deklarację przystąpienia Miasta Imielin do zakupu węgla w ramach procedowanej ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Dystrybucję węgla prowadzić będziemy za pośrednictwem składu węglowego znajdującego się na terenie miasta.

Osoby zainteresowane zakupem węgla na preferencyjnych warunkach, informuję że maksymalna cena węgla wyniesie 2000 zł (i nie zawiera kosztu transportu ze składu do Mieszkańca). Uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie będą gospodarstwa domowe, które otrzymały lub otrzymają dodatek węglowy. Łączny limit zakupu węgla będzie wynosił 3 tony na jedno gospodarstwo domowe: w ramach tego limitu można będzie kupić maksymalnie: 1,5 tony w okresie do 31.12.2022 roku oraz kolejne 1,5 tony w okresie od 01.01.2023 do 30.04.2023 roku.

Zakupu węgla można będzie dokonać dopiero po uchwaleniu i wejściu w życie z początkiem listopada br. ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych i po złożeniu wniosku przez wnioskodawcę, którego wzór będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta.

 

Burmistrz Miasta Imielin

Jan Chwiędacz

 

Przypominamy, że miasto Imielin uruchomiło aplikację mobilną My Local News, która ma na celu dotarcie do mieszkańców z istotnymi dla nich informacjami.

Poniżej link do instrukcji instalacji aplikacji:

https://www.imielin.pl/pl/1972/0/my-local-news.html