💻 Inwestujemy w cyfrową przyszłość SP nr 2
Chcielibyśmy poinformować, że w dniu 29 stycznia 2026 roku Miasto Imielin podpisało umowę ze Skarbem Państwa - Ministrem Cyfryzacji w sprawie przeprowadzenia Audytu i Modernizacji LAN w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie.
📑 Zakres inwestycji
Projekt obejmuje modernizację sieci lokalnej wraz z przekazaniem urządzeń i infrastruktury telekomunikacyjnej. Działania te są niezbędne do realizacji wskaźnika C6aG „Lokalna sieć komputerowa (LAN) w szkołach”, który jest częścią:
- Komponentu C: „Transformacja cyfrowa”
- Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
- Inwestycji C1.1.1: „Dostęp do sieci szerokopasmowej”
🤝 Realizacja i Finansowanie
Przedsięwzięcie realizowane jest przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy (NASK).
Całkowita kwota dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach tej inwestycji wynosi aż 463.676.600 PLN i obejmuje wszystkich Beneficjentów na terenie całego kraju.


