Dziś jest: poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Aktualności

XXIV Dni Imielina 6-7 lipca 2024 r.

 

Serdecznie zapraszamy na XXIV Dni Imielina, które odbędą się w pierwszy weekend lipca! To wyjątkowe wydarzenie, pełne rozrywki i niezapomnianych wrażeń, dostarczy mnóstwo pozytywnych emocji dla całej rodziny. W programie znajdzie się coś dla każdego – od występów muzycznych po kabarety, a także liczne atrakcje dla dzieci.

Wśród zaproszonych artystów znajdą się m.in. utalentowana Bryska, która swoimi energetycznymi utworami rozgrzeje publiczność, oraz Paula Biskup, młoda i obiecująca wokalistka, której koncert na pewno zapadnie w pamięć. Na scenie nie zabraknie również Piotra Cugowskiego, znanego z niezwykle ekspresyjnych występów, oraz kabaretu Jurki, który dostarczy solidnej dawki humoru i śmiechu. Dla najmłodszych uczestników zagra Arka Noego, zespół, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i ich rodziców.

Nie przegapcie tej okazji, by spędzić czas w gronie najbliższych i przyjaciół, ciesząc się wspaniałą atmosferą i różnorodnymi atrakcjami. XXIV Dni Imielina to doskonała okazja, by na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i zanurzyć się w świecie muzyki, śmiechu i dobrej zabawy. Do zobaczenia na imprezie!


6 Lipca (sobota)

godz. 19.00 Malczi

Malczi to młody artysta muzyki pop, na swoim koncie ma już 5 produkcji muzycznych. Współpracuje z topowymi producentami w Polsce, dzięki czemu jego muzyka idealnie wpisuje się w dzisiejsze trendy muzyczne.

godz. 19.30 Paula Biskup

W 2022 roku Paula Biskup dostała się do finału programu „Mam Talent”. Zachwyciła jury programu oraz prowadzącego - Marcina Prokopa. Na przesłuchaniu zaśpiewała piosenkę swojego autorstwa pt. „Gorszy stan”. Oprócz śpiewania gra na gitarze oraz komponuje. Pierwszy singiel Pauli „Wyliczanka” ukazał się w 2018 r. W kolejnych latach wydawała następne, a w 2023 roku zaśpiewała singiel pt. „Terapia”.

godz. 21.00 Bryska

Bryska, a właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan, to piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka młodego pokolenia. Artystka najlepiej czuje się w gatunkach indie pop, synth pop, muzyka elektroniczna. Uważana jest za muzyczne objawienie ostatnich miesięcy i zdobywa coraz szersze grono fanów. Jej single cieszą się znakomitym odbiorem, o czym świadczą miliony wyświetleń w internecie. W kwietniu 2021 kariera muzyczna Bryskiej nabrała rozpędu, gdyż to właśnie wtedy zadebiutowała swoim pierwszym singlem „Naiwna”. Od tego czasu nieprzerwanie zaskakuje swoich słuchaczy nowymi utworami. Do najpopularniejszych utworów nagranych przez Gabrysię należą: „Mam kogoś lepszego”, „Pocałuj mnie lato” oraz „Odbicie”. Największym osiągnięciem artystki w rozgłośniach radiowych był remiks jej piosenki „Lato (pocałuj mnie)”. Utwór dotarł do 2. miejsca Krajowej Listy Airplay Chart i stał się jednym z hitów roku. W 2022 roku Bryska została nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Fonograficzny debiut roku.

godz. 22.15 DJ Don Pablo Energy 2000 - dyskoteka

Paweł Breitscheidel- DJ pochodzący z Opolszczyzny. Karierę rozpoczął w 2010 roku, kiedy to zaczął z powodzeniem prowadzić imprezy w klubach – Oswald Arena, Fuhlwypas, Max Heaven, Imperium Rybnik, Loft Prudnik, Imperia M (Słowacja). Oprócz dj’ingu zajmował się także współorganizacją imprez plenerowych. Został rezydentem najlepszego klubu w Polsce, Energy 2000. Jest także rezydentem klubu Cina w Opolu oraz exclusive rezydentem Magnum Club w Wachowie. W swojej karierze grał u boku wielu gwiazd polskiego i światowego formatu – Showtek, Tujamo, Timmy Trumpet, Vinai, Umet Ozcan, Bounce Inc., Westbam, ItalianoBrothers i wielu innych. Może poprowadzić imprezy w każdym klimacie, jednak to co przemawia do niego najbardziej, to Elektro House.


7 Lipca (niedziela)

godz. 15.00 występy dzieci i młodzieży z Imielina

Koncert sekcji wokalnej działającej Sokolni pod egidą Henryki Pałus. To okazja do zaprezentowania swoich umiejętności, występu na scenie przed audytorium składającym się najczęściej z najbliższej rodziny, znajomych, koleżanek i kolegów. Dla młodych muzyków to wielkie przeżycie, niejednokrotnie pierwsza publiczna prezentacja swoich umiejętności. To też bardzo ważny element kształcenia artystycznego, daje możliwość obycia z estradą, zmierzenia się z paraliżującą tremą, nabrania nowych doświadczeń, tak potrzebnych w ewentualnej późniejszej działalności scenicznej.

godz. 16.00 Arka Noego

Dziecięcy zespół muzyczny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999 z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II. Powstały wtedy utwór „Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest)” stał się wielkim przebojem, a twórcy programu Ziarno zasugerowali nagranie kolejnych. Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich - gitarzysta, kompozytor i autor. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie. Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, hiszpańsku, w języku ukraińskim i w szwedzkim. Piosenki m. in. z płyty „A GU GU” mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

godz. 17.00 Imielińska Orkiestra Dęta

Uwielbiana i doceniana Imielińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Króla zaprezentuje największe przeboje muzyki popularnej, filmowej oraz typowe dla orkiestr dętych marsze i poleczki.

godz. 17.45 Wręczenie nagród w zawodach i turniejach tradycyjnie towarzyszących Dniom Imielina

godz. 18.30 Kabaret Jurki

Powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry. Kabaret Jurki to jeden z filarów tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z kultowego serialu improwizowanego Spadkobiercy. Artyści tego kabaretu lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu - na scenie przeplatają się skecze, pełne najróżniejszych bohaterów i szaleńczych zwrotów akcji, komiczne piosenki, monologi, a także elementy improwizacji. Skład: Agnieszka Litwin, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.

godz. 20.00 Piotr Cugowski

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i elektryzujących głosów w Polsce. Przez blisko 20 lat wraz z bratem Wojtkiem prowadził zespół Bracia, z którym nagrał cztery płyty i zagrał setki koncertów w kraju i za granicą. Od 2018 roku prowadzi działalność autorską z własnym zespołem. W 2019 roku wydał pierwszy solowy album pt.: „40”, który uzyskał status Złotej Płyty. W 2016 roku nagrał ze swoim ojcem Krzysztofem Cugowskim i bratem Wojtkiem album pt.: „Zaklęty Krąg”. Płyta ukazała się pod szyldem „Cugowscy”, uzyskała status Złotej Płyty, a Zespół koncertował z nią przez trzy lata odwiedzając m. in. USA, Kanadę i Wielką Brytanię. Wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Współpracował z czołówką polskich artystów i z legendami światowej muzyki: Jonem Lordem z Deep Purple Doogiem White`em (z Rainbow), czy Garou.


TURNIEJ OTWARTY SKATA SPORTOWEGO O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA IMIELIN

Termin: 6 lipca 2024 roku (sobota), godzina 9:00

Miejsce: Dom Kultury Sokolnia, 41-407 Imielin, ul. Imielińska 29.

Zgłoszenia: przyjmowane są do 6 lipca 2024 r. telefonicznie 500819195 i 603499636

 

TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR DYREKTORA MCK

Termin: 6 lipca 2024 roku (sobota) godz. 15:00-19:00

Miejsce: Stadion Miejski, 41-407 Imielin, ul. Hallera 37a

Zgłoszenia: przyjmowane są w dniu turnieju 6 lipca 2024 r. od godz. 15:00

 

ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA IMIELIN

Termin: 6 lipca 2024 roku (sobota), godzina 6:00

Miejsce: Staw Michalik, 41-407 Imielin, ul. Kordeckiego

Zgłoszenia: przyjmowane są do 1 lipca 2024 r. osobiście lub telefonicznie 601577875

 

SYMULTANA SZACHOWA (gry jednoczesnej na wielu szachownicach)

Termin: 7 lipca 2023 roku (niedziela)

Miejsce: Stadion Miejski, 41-407 Imielin, ul. Hallera 37a

Zgłoszenia: przyjmowane są w dniu zawodów 7 lipca do godz. 15.00 na terenie stadionu

 

Szczegółowe regulaminy zawodów i turniejów rozgrywanych podczas XXIV Dni Imielina

REGULAMIN  ZAWODÓW  SPORTOWYCH ORGANIZOWANYCH PODCZAS XXIV DNI IMIELINA 6-7 lipca 2024 r.


VIII REGIONALNY TURNIEJ TENISA W RAMACH DNI IMIELINA

Termin: 6-7 lipca 2024 r. - OFICJALNE OTWARCIE TURNIEJU: 06.07.2024 r., GODZ. 10.00

Miejsce: Korty tenisowe Akademii Sportu i Rekreacji; Imielin ul. Skotnica 11

REGULAMIN VIII REGIONALNEGO TURNIEJU TENISA W RAMACH DNI IMIELINA


IMIELIŃSKI MINI CROSS oraz IMIELIŃSKI FAMILY CROSS