Dziś jest: czwartek, 30 maja 2024 Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Aktualności

Wielkie otwarcie Zielonej Pracowni

 

 

Od nowego roku szkolnego 2023/2024 uczniowie Szkoły na Górce będą zgłębiać nauki biologiczne, fizyczne, chemiczne i geograficzne w nowej, atrakcyjnej pracowni, wyposażonej w najlepszej jakości pomoce naukowe.

Sala przyrodnicza powstała dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach-60 000 zł.

1 września odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni w obecności wielu zacnych gości. Przecięcia wstęgi dokonali: posłanka na Sejm RP Bożena Borys-Szopa, Dyrektor Wydziału Nadzoru Edukacji Magdalena Zymon oraz Burmistrz Miasta Jan Chwiędacz.

Swoją obecnością zaszczycili również radni miasta, dyrektorzy placówek oświatowych z Imielina, dyrektorzy Miejskiego Centrum Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, byli dyrektorzy naszej szkoły, Skarbnik Miasta, a także przedstawiciele Referatu Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz Rady Rodziców.

Zaproszeni goście zostali powitani przez panią dyrektor Annę Kubicę i uczniowski zespół wokalny. Po przecięciu wstęgi nadeszła pora na pierwszą “lekcję” w nowej pięknej pracowni, przeprowadzoną przez wicedyrektor a jednocześnie nauczycielkę biologii Sylwię Kubicę. Nie zabrakło również doświadczeń wykonanych przez uczniów. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym osobom za uświetnienie uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Nie ukrywamy, że jesteśmy zachwyceni nową pracownią i mamy nadzieję, że uczniowie będą czuli się w niej jak ryba w wodzie.

 

fot. Barbara Wojtowicz

 

 

źródło: Kanał Szkoły Podstawowej Nr 1 w Imielinie