Dziś jest: wtorek, 28 listopada 2023 Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Aktualności

22 stycznia (niedziela) – godz. 16:00 - Dom Kultury „Sokolnia” – Śnieżna Królowa – opowieść zimowa” - bajka rodzinna

Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci na bajkę „Śnieżna Królowa – opowieść zimowa”, opartą na baśni Hansa Christiana Andersena, w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej theART.

Królowa Śniegu porywa chłopca o imieniu Kaj, mrozi mu serce i chce uczynić z niego swojego niewolnika. Towarzyszy jej Zimowy Mag, spełniając wszystkie polecenia i kreując mroźną rzeczywistość. Na ratunek Kajowi rusza Gerda, pokonując setki kilometrów i spotykając na swojej drodze bardziej i mniej życzliwe postaci – m.in. Wróżkę, Rozbójniczkę, Emira i jego Księżniczkę, Eskimoskę, Renifera, Wronę. Czy uda jej się odszukać przyjaciela?
Czy gorące, szczere serce dziewczyny doprowadzi do szczęśliwego zakończenia? Kim jest Babcia z naszej opowieści? Czy na pewno tylko staruszką, której zależy na tym, by Kaj i Gerda stali się dojrzali? A może zupełnie kimś innym… ?

Zapraszamy na muzyczną baśń o sile przyjaźni, o dorastaniu i walce o swoje marzenia.

Występują: Anna Surma, Kamil Bochniak, Beata Marczewska, Agnieszka Bieńkowska, Grzegorz Kwas, scenariusz i reżyseria: Grzegorz Kwas, muzyka: Dariusz Szweda.

Bilety w cenie 10 zł już do nabycia w placówkach Miejskiego Centrum Kultury.