Dziś jest: środa, 10 sierpnia 2022 Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Aktualności

Święto Wojska Polskiego 2022 w Tychach

Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej na terenie całego kraju. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym i rozrywkowym.

Jednym z takich wydarzeń będzie piknik wojskowy pod nazwą „Zostań żołnierzem. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”, który odbędzie się w Tychach, na placu „Pod Żyrafą”, 13 sierpnia 2022 roku od godz. 14.00 do godz. 18.00.

Na pikniku będzie można zobaczyć to, co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie tu coś ciekawego. Sami zobaczcie jak dziś wygląda Wojsko Polskie. A może i Wy dołączycie do naszych szeregów?

Na pikniku będą też punkty promocyjne i rekrutacyjne, m. in.: Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach, Jednostki Wojskowej Komandosów, 5 pułku chemicznego, 18 batalionu powietrznodesantowego, 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz i złożyć wniosek o powołanie do służby. Będziemy zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. A możliwości jest co nie miara – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk - kim tylko chcesz. Wybór należy do Ciebie.

Elementem pikniku będzie też wystawa tematyczna zorganizowana przez Muzeum Śląskiego Września 1939 z Tychów.

Będą konkursy z nagrodami, m. in. konkurs wiedzy wojskowej, konkursy strzeleckie na trenażerach, maskowanie twarzy dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.

Razem celebrujmy święto żołnierzy WP i wiktorię Polski w walce z rosyjskim najeźdźcą w 1920 roku.

 

Plan obchodów Święta WP - 13 sierpnia – sobota, Tychy.

13.00 – uroczysta msza święta za Ojczyznę i żołnierzy w kościele pw. Świętej Marii Magdaleny

14.00 – uroczyste otwarcie pikniku przez Szefa WCR w Tychach i władze Miasta

14.00 – 18.00 – piknik wojskowy pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa”- pokazy ciężkiego sprzętu wojskowego, wystawy, stoiska promocyjne i rekrutacyjne, koncert orkiestry wojskowej, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich, konkursy i zabawy.

15.00 – poczęstunek wojskową grochówką.

18.00 – zakończenie pikniku.