Dziś jest: niedziela, 26 września 2021 Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Aktualności

Inauguracja sezonu 2021/2022 w DK SOKOLNIA

3 września 2021 (piątek), godz. 17:00 – Grupa MoCarta

Sezon artystyczny 2021/2022 rozpocznie się tym razem wyjątkowo wcześnie, bo już w piątek 3 września. Co ciekawe, rozpocznie się całym cyklem spektakli rozrywkowych zatytułowanym „Imieliński Maraton Kabaretowy”, z podtytułem „O rety, kabarety!”  Jest to nowa inicjatywa Miejskiego Centrum Kultury, która być może będzie kontynuowana w latach następnych.  Kabarety były co prawda zawsze obecne w programie imprez Domu Kultury, ale nigdy nie w takiej obfitości i nie w formie „maratonu”. 

Na inaugurację całej imprezy została zaproszona niezrównana Grupa MoCarta – zespół, który łączy w sobie pozornie odlegle dziedziny sztuki: stricte klasyczną maestrię wykonawczą i wysublimowany humor oparty z reguły na skojarzeniach muzycznych. Sami muzycy tak piszą o sobie: Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi. 

Grupa MoCarta gościła już  w DK Sokolnia wzbudzając niesamowity aplauz słuchaczy. Tak samo będzie zapewne i tym razem. Zespół w składzie: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk zaprezentuje tym razem zupełnie nowy program pt. "Grupa MoCarta wśród gwiazd", który będzie humorystyczną wersją historii muzyki klasycznej. I tak J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu - Wolfgang Amadeusz Mozart wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta, a Antonio Vivaldi przyzna się dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. W programie koncertu znajdzie się również skrócona historia muzyki według Grupy MoCarta, wizyta w wiedeńskiej rozgłośni radiowej z 1785 roku, oraz żart, który rozchmurzy samego Ludwiga van Beethovena

"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to humor, elegancja i muzyka w najlepszym wydaniu. To też  znakomita rozrywka dla tych wszystkich, którzy przynajmniej z grubsza odróżniają Bacha od Offenbacha.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w placówkach MCK.