Dziś jest: wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Aktualności

Badanie w zakresie wykorzystania dronów w obszarze miejskiej mobilności powietrznej

W imieniu Metropolii GZM, partnera projektu międzynarodowego HARMONY, zapraszamy do udziału w grze „Drone Deliveries Game”. Jest to badanie preferencji mieszkańców miast w zakresie wykorzystania dronów w miejskiej mobilności powietrznej. Badanie prowadzone jest w ramach projektu H2020 HARMONY.

Drony mogą dostarczać przesyłki w miastach, na terenach podmiejskich lub wiejskich. Mogą być certyfikowane lub nie. Mogą dostarczać żywność, korespondencję, lekarstwa lub służyć do nadzoru. Wachlarz możliwości jest bardzo szeroki, natomiast faktyczne sposoby wykorzystania dronów w dużej mierze zależą od tego, jakie będą preferencje mieszkańców w tym zakresie.

Badanie „Drone Deliveries Game” współtworzone jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię. Prowadzone jest w kilku miastach europejskich, w ramach międzynarodowego projektu H2020 HARMONY, którego GZM jest partnerem. Udział jak największej liczby osób w grze pozwoli zgromadzić wiedzę na temat preferencji mieszkańców w tym perspektywicznym obszarze.

Grę przygotowano w kilku językach: polskim, angielskim, greckim, hiszpańskim i chińskim.

Zapraszamy do udziału klikając TUTAJ.