Dziś jest: poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Aktualności

Nasz Śląsk w naszej Polsce poznajemy już od przedszkola.

Począwszy od przypadającej w listopadzie rocznicy 100-lecia niepodległości Polski, poprzez kolejne święta – 3 maja i 9 maja, aż do rocznicy 100-lecia powstań śląskich, dzieci z imielińskiego przedszkola poznają historię kraju i własnego regionu.

Zajęcia tematyczne, zwłaszcza w starszych grupach, to przedszkolna codzienność. Nie mogło się obyć bez nauki patriotycznych wierszy, pieśni, hymnu polskiego i wykonywania biało-czerwonych chorągiewek. Jednak w związku z tak niezwykłymi rocznicami, w placówce organizowane są również uroczystości i imprezy towarzyszące ich obchodom. Dzieci świętowały więc najpierw dzień 11 listopada. W holu przedszkola w listopadzie i w maju zorganizowane zostały galerie prac dzieci, których tematem była nasza Ojczyzna, natomiast w obu przedszkolnych budynkach przygotowywane były gazetki tematyczne poświęcone kolejnym polskim świętom. Obecnie – setnej rocznicy powstań śląskich. Wraz z nauczycielkami poszczególne grupy zaangażowały się w realizację ogólnopolskiego projektu „Piękna nasza Polska cała” oraz realizację wewnątrz przedszkolnych projektów edukacyjnych, do których należały np. „Polskę poznajemy – niepodległość świętujemy” i „Szlakiem polskich legend”.

W maju nauczycielki B.Kobyłczyk i M.Jarzynka podjęły się organizacji w Przedszkolu miejskim w Imielinie, powiatowego konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej pod hasłem „Co to jest Polska”, do udziału w którym zgłosiły się dzieci z przedszkoli w Lędzinach, Chełmie Śląskim, Bojszowach i oczywiście w naszym Imielinie.

W poznawaniu swojego kraju i regionu przedszkole współpracowało również z instytucjami miejskimi, np. z MCK, uczestnicząc w lekcji bibliotecznej poświęconej powstaniu państwa polskiego lub zwiedzając wystawę „Sfrunął na Śląsk orzeł biały”, na zaproszenie pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Przed przedszkolakami jeszcze uroczystość z okazji Zielonych Świątek, podczas której dzieci w tańcu i piosence chciałyby zaprezentować podsumowanie tego szczególnego roku przedszkolnego.