Dziś jest: wtorek, 09 sierpnia 2022 Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Aktualności

Imielin zwycięzcą „Zagraj na Bukowej”

 

Mamy przyjemność poinformować, że drużyna składająca się z zawodników LKS Pogoń Imielin wzięła udział w Finałowym Edycji wydarzenia "Zagraj na Bukowej".
Zawodnicy reprezentujący Imielin zaprezentowali się na tyle dobrze, że doszli do finału, który został rozegrany w przerwie meczu ligowego GKS Katowice - Bytovia Bytów na głównej płycie boiska.

W dniu 18.05.2019r. do Katowic przyjechało 20 drużyn. Rywalizacja przewidywała grę w 4 grupach po 5 drużyn, awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyskiwały 2 najlepsze drużyny w grupie. 

Drużyna z Imielina zwyciężyła w wszystkich meczach grupowych i w fazie ćwierćfinałowej trafiła na drużynę Bogucic, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie. 

W tym meczu również lepsza okazała się drużyna z Imielina i walkę o miejsce w finale Imielin musiał stoczyć z drużyną z Lędzin. Po ekscytującym meczu drużyna z Imielina wygrała 2:0 i zakwalifikowała się do finału w którym czekała na nią drużyna z Mysłowice - Piosek.

Finał zgodnie z harmonogramem turniej rozgrywał się na głównej płycie boiska podczas przerwy w meczu ligowym przy ponad 4 tysięcznej publiczności, która wspierała chłopaków do wzmożonego wysiłku.

Ostatecznie w finale drużyna z Imielina zwyciężyła 3:0. Bramki na miarę zwycięstwa w finale zdobyli Patryk Szostak, Maksymilian Kroczek, Filip Róg.

Nagrodą główną ufundowaną przez organizatora turnieju był voucher do FlySpot oraz voucher do pizzeri Domino's w Katowicach.

 

Finałowy turniej był poprzedzony 7 treningami, które odbywały się na boisku w Imielin. Frekwencja na treningach była zaskakująco wysoka ( ponad 20 uczestników w większości treningów brało udział ). W finałowym turnieju mogli wystąpić zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi, nasze miasto reprezentowali zawodnicy : 

- Wojciech Bęben ( bramkarz )

- Kacper Białoń ( bramkarz )

- Maksymilian Kroczek ( kapitan )

- Patryk Szostak

- Filip Róg

- Jakub Drzewiecki

- Kamil Haponiuk

- Michał Hornik

- Maciej Nalepa

- Igor Rogowski

https://www.gkskatowice.eu/n/imielin-wygrywa-zagraj-na-bukowej