Dziś jest: środa, 16 października 2019 Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Aktualności

Sukces ministrantów naszej parafii w Mistrzostwach Polski o puchar KnC.

W dniach 1-2 maja ministranci naszej parafii po raz pierwszy w historii wzięli udział w Mistrzostwach Polski w piłce nożnej halowej o puchar KnC (Króluj nam Chryste).

XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” w skrócie: Mistrzostwa Polski o Puchar „KnC” , po raz pierwszy odbyły się w Diecezji Łowickiej. Po raz pierwszy też oficjalnie dwa miasta – Skierniewice i Sochaczew – występowały w charakterze gospodarzy Mistrzostw Polski „KnC”

Drużyna naszych ministrantów jechała na mistrzostwa jako Mistrzowie Archidiecezji Katowickiej w kategorii "lektor starszy", którymi zostali w marcu 2019 r.

Po rozgrywkach pierwszego dnia mistrzostw drużyna naszej parafii wywalczyła awans do fazy pucharowej, która została rozegrana dnia następnego. Tam uległa rywalom na etapie 1/8 turnieju.

Z mistrzostw wrócili z tytułem jednej z szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

Zawodnicy zapowiadają walkę w tegorocznych eliminacjach, a ich celem jest występ w Ogólnopolskim Turniej w 2020 roku.  

 
   


Zwycięska ekipa w składzie:

Od lewej góra: Kamil Stolecki ( trener), Przemysław Cepa (opiekun), Marcin Szluzy, Dariusz Pytlik, Bartłomiej Kozdra, Marcin Szczęsny, Igor Makowski, Piotr Stolarczyk, ks. Szymon Szolc (opiekun) 
 
Od lewej dół: Dawid Wykręt (opiekun), Mateusz Grzybowski, Dawid Zych (kapitan), Antoni Ficek