Dziś jest: niedziela, 26 maja 2019 Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Aktualności

Życzenia z okazji Święta Niepodległości!

 

Tradycją stało się już, że w kolejne rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę spotykamy się na imielińskim rynku by wspólnie świętować.

W tym roku uroczystość ta ma charakter szczególny, bowiem obchodzimy 100 rocznicę tego wydarzenia.

Sto lat temu po dziesięcioleciach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Kolejne dekady obfitowały w sukcesy i wielkie tragedie, w chwile triumfu i momenty klęski. Wszystkie je Polska przetrwała, aby pomyślnie rozwijać się, włączyć do zjednoczonej Europy, osiągać coraz wyższy poziom gospodarczy i kulturalny.

W ramach naszej Niepodległej Ojczyzny funkcjonuje wiele tzw. Małych Ojczyzn. Jedną z nich jest nasze miasto Imielin, które po odzyskaniu w 1995 roku samorządności prężnie się rozwija, powstają nowe obiekty szkolne, sportowe, kulturalne, rekreacyjne, rozbudowywana jest infrastruktura. Najnowszym przykładem jest przebudowa rynku, na którym odbywa się dzisiejsza uroczystość. To wszystko jest możliwe m.in. dzięki temu, że Polska jest niepodległa, samorządna i sama może stanowić o sobie, podobnie jak każda, choćby najmniejsza gmina, która wchodzi w jej skład. Dlatego wspólnie z całym krajem z dumą mogliśmy zaśpiewać nasz hymn narodowy.

Z okazji Święta Niepodległości życzę wszystkim mieszkańcom Imielina wszelkiej pomyślności oraz tego, aby byli dumni z naszej Ojczyzny Polski, z tego, że są Polakami, ale także z faktu że są mieszkańcami i współgospodarzami tego konkretnego miasta - Imielina, który jest naszą wspólną Małą Ojczyzną.


 


 

Jan Chwiędacz

Burmistrza Miasta Imielin