Dziś jest: poniedziałek, 25 marca 2019 Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Aktualności

"Wakacje w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim"

 

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach 18.07.2018r. odbyła się pierwsza w tym roku edycja zainaugurowanej przez Wojewodę Śląskiego akcji "Wakacje w ŚUW"

W wydarzeniu wzięła udział prawie setka dzieci ze świetlic środowiskowych z Imielina, Katowic oraz Rybnika, która miała okazję zwiedzić Śląski Urząd Wojewódzki. Po powitaniu przez dyrektora generalnego ŚUM Adama Ostaleckiego, dzieci wraz z przewodnikami rozpoczęły zwiedzanie. Zobaczyły Salę Sejmową, Marmurową (gdzie czekaj je poczęstunek) i Złotą a także skarbiec oraz schron, które nie są dostępne dla odwiedzających urząd. Dzieci odwiedziły również Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie otrzymały instruktaż z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mogły też podejrzeć, jak wygląda praca operatora w WCPR i dowiedzieć się, jak funkcjonuje numer alarmowy.

Po zwiedzeniu urzędu dzieci udały się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, gdzie wysłuchały przygotowanej przez śląskich policjantów  prelekcji na temat bezpieczeństwa. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska różnego rodzaju sprzęt policyjny, sprawdzić swój refleks czy zobaczyć, jak wyglada pobieranie odcisków palców przez technika kryminalistyki.

 

wiecej na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego