Dziś jest: sobota, 01 października 2022 Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

Aktualności

Wyniki losowania Wnioskodawców w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie miasta Imielin w 2017r.

 

 

W wyniku losowania, które miało miejsce w D.K. Sokolnia w dniu 23 września 2017r., wyłoniono właścicieli nieruchomości, którzy w roku bieżącym skorzystają z dotacji na wymianę kotłów C.O. W losowaniu wzięło udział 66 właścicieli nieruchomości, którzy złożyli wniosek o realizację inwestycji w roku 2017.

W roku bieżącym przewidziano do realizacji 40 inwestycji z czego 37 będzie polegało na wymianie starych kotłów zasypowych na nowe kotły węglowe spełniające 5 klasę emisji zanieczyszczeń, natomiast pozostałe 3 inwestycje będą polegały na likwidacji kotłów węglowych i zastąpieniu ich kotłami gazowymi.

Z pośród 40 inwestycji do realizacji w roku bieżącym, 5 wyłoniono w trybie awaryjnym tj. takich, w przypadku których właściciele nieruchomości zgłosili awarie pieca CO, dyskwalifikujące te urządzenia z dalszego użytkowania. W ramach awaryjnego trybu 5 starych kotłów węglowych (uszkodzonych) wymienione zostanie na 3 nowe kotły gazowe oraz 2 nowe kotły węglowe spełniające 5 klasę emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Pozostałe 35 kotłów węglowych starego typu (zasypowych) wymienionych zostanie na nowe kotły węglowe spełniające 5 klasę emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Poniżej protokół końcowy losowania PONE 2017 etap I - rok 2017, który określa kolejność realizacji inwestycji w roku bieżącym. Cyfra w kolumnie po prawej stronie od nazwiska, stanowi o kolejności na liście osób, u których realizowana będzie wymiana kotła. Osobno określona została kolejność wymiany kotłów węglowych zasypowych na kotły gazowe, a odrębnie kotłów węglowych zasypowych na kotły węglowe 5 klasy z podajnikiem. Dodatkowo, wprowadzono również podział na realizację wymian kotłów w trybie awaryjnym oraz w trybie normalnym. Przykład: pozycja nr 29 (numer w losowaniu) wylosowana została jako 1 [w trybie awaryjnym z wymianą kotła (trwale uszkodzonego) na kocioł gazowy].

Pozostałe niezrealizowane wnioski z roku 2017 będą realizowane w roku 2018 w pierwszej kolejności.

 

do pobrania :

Protokół końcowy losowania PONE 2017 etap I - rok 2017