Dziś jest: sobota, 25 maja 2024 Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Aktualności

Młodzieżowe święto badmintona.

 

W dniach od 21 do 23 września w Imielinie ponownie będziemy świadkami zmagań dzieci w ramach międzynarodowych rozgrywek Victor Polish Youth International Imielin 2017.

Turniej rozgrywany będzie w dniach od 21 do 23 września 2017 r. (czwartek-sobota) w hali widowiskowo-sportowej w Imielinie. Młodzi zawodnicy przez 3 dni będą rywalizować w dwóch poziomach zaawansowania (A i B) w kategoriach U9, U11, U13, U15. Organizatorzy spodziewają się ponad 180 zawodników z trzech europejskich krajów. Uczestnicy młodzieżowego turnieju oprócz własnych zmagań będą mogli śledzić także rywalizację najlepszych, ponieważ po meczach będą przewożeni na główną halę turnieju badmintonowej Elity – Victor Polish International 2017 – jednej z dwóch w roku badmintonowych imprez w Polsce o tak wielkim zasięgu i znaczeniu (Bieruń, ul. Warszawska 294), tak by z bliska móc dopingować swoich badmintonowych idoli.

 

Nowością podczas tegorocznej imprezy będzie również turniej pokazowy parabadmintona. W sobotę (23 września) w hali widowiskowo-sportowej w Imielinie będziemy gościć czołowych niepełnosprawnych zawodników. Wszystko to za sprawą działającej w ramach MKSu Imielin sekcji parabadmintona.

 

Cel jaki stawiają sobie organizatorzy podczas tegorocznej imprezy to stworzenie widowiska sportowego na najwyższym poziomie, promocja badmintona jako atrakcyjnej formy aktywnego spędzania czasu oraz integracja osób niepełnosprawnych. Turniej to nie tylko rywalizacja sportowa na światowym poziomie, ale przede wszystkim szansa na popularyzację dyscypliny. Dyrektorzy turniejów, Wojciech Palikij, Szymon Kostka oraz Bartosz Kilijański liczą na to, że część dzieci i młodzieży, która przyjdzie kibicować pomyśli o jej czynnym uprawianiu.

 

Możliwość organizacji tak dużej imprezy możliwe jest dzięki rewelacyjnej współpracy pomiędzy MKS Imielin oraz UKS Unia Bieruń. To dzięki determinacji i zaangażowaniu działaczy partnerskich klubów oraz wsparciu przyjaciół badmintona, jakim bez wątpienia jest Burmistrz Miasta – Jan Chwiędacz oraz Rada Miasta Imielin, obserwujemy stały rozwój tej dyscypliny w Imielinie.

 

Organizatorzy gorąco zapraszają i zachęcają do współtworzenia wspaniałego widowiska sportowego.

Wstęp bezpłatny !!!!