Dziś jest: sobota, 25 maja 2024 Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

POMOC UKRAINIE

Miasto Imielin wspiera Ukrainę!

 

Szanowni Mieszkańcy

Zapewniamy iż żadna osoba, która ucieka przed wojną i trafi do Imielina nie zostanie bez pomocy. Pomoc jednak musi być zorganizowana w sposób racjonalny i skoordynowany.

Obecnie pomoc kierowana jest w następujący sposób do osób:

  • które potrzebują pomocy doraźnej (na kilka dni). Osoby te mogą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a tam zostanie im przekazana pomoc rzeczowa zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami,
  • które potrzebują pomocy krótkoterminowej (na kilka miesięcy).

Osoby te proszone są o to aby zgłosiły się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Imielinie z dokumentami, tam otrzymają wszystkie potrzebne informacje m.in o możliwości podjęcia pracy, edukacji czy służby zdrowia. Zostaną wpisane do rejestru oraz otrzymają pomoc rzeczową i jeżeli tego potrzebują zostaną skierowane do miejsc noclegowych.

Ponadto rozpoczęliśmy wydawanie zebranych darów dla uchodźców z Ukrainy. Zebrane rzeczy są wydawane uchodźcom według potrzeb i w miarę posiadania.

Mieszkańcy, którzy chcieliby się włączyć w pomoc proszeni są o śledzenie informacji na stronie miasta i w aplikacji LN lub kontaktować się telefonicznie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Tam będziemy informować co jest aktualnie potrzebne, aby w racjonalny i kontrolowany sposób prowadzić zbiórkę rzeczową.