Dziś jest: piątek, 07 sierpnia 2020 Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

Ważne

Akcja odkomarzania od 14 do 17 lipca 2020r.

Urząd Miasta Imielin informuje, że w związku z nasilającą się plagą komarów, w przyszlym tygodniu planowane są na terenie miasta zabiegi odkomarzania.

Rozpoczęcie akcji odkomarzania przewiduje się od 14 lipca 2020r., natomiast jej zakończenie w dniu 17 lipca 2020r. Odkomarzanie prowadzone będzie wyłącznie w godzinach nocnych tj. od 21:00 do 5:00.  Zadanie wykonywane będzie poprzez oprysk wzdłuż dróg z samochodu osobowego.

Możliwość wykonania oprysku uzależniona jest od warunków pogodowych (zabieg jest mało skuteczny w przypadku wysokich temperatur i opadów atmosferycznych), dlatego podany harmonogram może ulec zmianie.

 Dokładne terminy przeprowadzenia zabiegów dla poszczególnych części miasta, podane zostaną do wiadomości mieszkańców, po ich uzgodnieniu z wykonawcą.

 

UWAGA!!!

W trakcie oprysku należy:

- zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów,

- oddalić się z zakresu pracy maszyny dokonującej oprysku (maszyna umieszczona jest na  samochodzie),

- usunąć  otwartą żywność, suszące się pranie lub inne przedmioty,

- zastosowane środki działają na organizmy zmiennocieplne (skutecznie działają również  na meszki i kleszcze) i rozkładają się w temperaturze powyżej 250 C, w związku z czym nie   są szkodliwe dla człowieka. Jeżeli jednak podczas oprysku produkty spożywcze nie  zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem środka (schowane), należy przed   ich spożyciem starannie je umyć,  najbezpieczniej zaś potraktować jako nie nadające   się do spożycia.