Dziś jest: czwartek, 02 lipca 2020 Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Ważne

Akcja odkomarzania - kontynuacja.

 

Urząd Miasta Imielin informuje, że w dniu 27 czerwca 2019r. w godzinach od 21:00 do 5:00 przeprowadzony zostanie na terenie miasta zabieg odkomarzania poprzez oprysk, wykonywany z samochodu osobowego.

Zabiegiem objęte zostaną Jazd, Jamnice, Cisowiec.

Możliwość wykonania oprysku uzależniona jest od warunków pogodowych (oprysk jest mało skuteczny w przypadku wysokich temperatur i opadów atmosferycznych), dlatego podany harmonogram może ulec zmianie.

W kolejnych dniach taki sam zabieg wykonany zostanie w zachodniej części miasta (lewa strona od ulicy Imielińskiej) tj. Wioski, Stara i Nowa Gać. Dokładny termin zabiegu podany zostanie do wiadomości mieszkańców, po jego uzgodnieniu z wykonawcą.

 

 

 

UWAGA!!!

W trakcie oprysku należy:

- zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów,

- oddalić się z zakresu pracy maszyny dokonującej oprysku (maszyna umieszczona jest na  samochodzie),

- usunąć  otwartą żywność, suszące się pranie lub inne przedmioty,

- zastosowane środki działają na organizmy zmiennocieplne (skutecznie działają również  na meszki i kleszcze) i rozkładają się w temperaturze powyżej 250 C, w związku z czym nie   są szkodliwe dla człowieka. Jeżeli jednak podczas oprysku produkty spożywcze nie  zostały odpowiednio zabezpieczone przed działaniem środka (schowane), należy przed   ich spożyciem starannie je umyć,  najbezpieczniej zaś potraktować jako nie nadające   się do spożycia.