Dziś jest: wtorek, 16 kwietnia 2024 Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Aktualności

21 maja ( niedziela) – godz. 18:00 – Dom Kultury „Sokolnia” – Bojszowska Orkiestra „Ponticello” – z okazji święta Mam

 

Bojszowska Orkiestra PONTICELLO tym razem zagości u nas ze specjalnym repertuarem dla Naszych Mam. W 2020r. mieliśmy okazję gościć ich w Imielinie z okazji Dnia Kobiet, kiedy to zawitali w naszej gminie po raz pierwszy. Orkiestra swą działalność rozpoczęła w listopadzie 2009 roku pod patronatem Urzędu Gminy Bojszowy. Dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Robert Koźbiał.


Zespół składający się z młodych muzyków – absolwentów Akademii Muzycznych – w krótkim czasie zyskał uznanie wśród wielu słuchaczy uczestniczących w licznych koncertach. Początkowy skład liczący 8 osób szybko się rozrastał o kolejnych muzyków – dziś orkiestra w pełnej obsadzie liczy ponad 30 osób. Zespół współpracuje z wieloma wokalistami, tancerzami i instrumentalistami w zależności od zapotrzebowania i programu koncertu. Repertuar jest bardzo zróżnicowany; od muzyki dawnej – klasycznej, operowej do tzw. nowych form muzycznych – takich jak muzyka filmowa, musicalowa czy rozrywkowa.

Zapraszamy wszystkie Mamy i nie tylko, na koncert, gdzie z pasją i oddaniem zagrają dla was muzycy Bojszowskiej Orkiestry PONTICELLO!

Bilety w cenie 50zł do nabycia w placówkach MCK.