Dziś jest: poniedziałek, 28 listopada 2022 Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Aktualności

27 listopada (niedziela) – godz. 18:00 - Dom Kultury „Sokolnia” –Sebastian Mierzwa i zespół Wesoła Biesiada - Biesiada Śląska

Kolejna odsłona jesiennej biesiady śląskiej wpisanej na stałe w harmonogram imprez odbywających się w Domu Kultury Sokolnia.

Sebastian Mierzwa – konferansjer, prezenter muzyczny i radiowy. Współpracował z największymi gwiazdami Śląskich szlagierów m. in. Marianem Makulą, Grzesiem Poloczkiem. „Od zawsze jestem związany ze Śląskiem i gwarą, muzyka to moja pasja, którą rozwijami pielęgnuje podczas prowadzenia autorskich programów radiowych. Kiedy po raz pierwszy zasiadłem za radiowym mikrofonem wiedziałem, iż to jest miejsce stworzone dla mnie. Teraz radio to nie tylko skrzyneczka, z której gadam, ale magia i tą magię chcę tworzyć. Lubię „poklachać” i zadawać ludziom niełatwe pytania co nieraz udowadniałem w swoich audycjach radiowych podczas „SzlagListy” w Radiu Silesia a teraz w radiu Piekary prowadząc „Kawa(ł) z Brodą” czy przepytując gwiazdy w telewizji TVS. Jestem pasjonatem dobrego jedzenia, miłośnikiem rolady, klusek i modryj kapusty, kuchnia to moje drugie imię”.

Zespół „Wesoła Biesiada”, czyli trzy dziołchy ze śląska, swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2010r. W tym czasie swoją obecnością uświetniał m.in. imprezy Radia Piekary, Radia Fest, Telewizji Silesia oraz Śląskie Gale Biesiadne. W swoim repertuarze zespół posiada liczne piosenki biesiadne oraz repertuar autorski, który regularnie podbija śląskie listy przebojów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy scenicznej zespół doskonale odnajduje się na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych, karczmach, jak również na kameralnych koncertach.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w placówkach Miejskiego Centrum Kultury.