Dziś jest: środa, 10 sierpnia 2022 Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Aktualności

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 5 lat

Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ma już 5 lat, setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać, dlatego właśnie w myśl idei Poznajmy się! będziemy obchodzić 2 lipca pierwsze Święto Metropolii.

Już w najbliższą sobotę w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zapraszamy do Imielina! Przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego:

- W dwie godziny dookoła zalewu – Poznajmy się

Wycieczka z przewodnikiem wokół Zbiornika Dziećkowice, potocznie zwanego Zalewem Imielińskim. Uczestnicy będą mogli przeżyć przygodę spacerując po „dzikim” terenie wokół zalewu. Poznają miejsca mało uczęszczane, znacząco różne od tych z którymi mają do czynienia na co dzień. W otoczeniu pięknego krajobrazu poszerzą swoją wiedze o zbiorniku, poznają jego historię i dowiedzą się ciekawostek o produkcji wody dla mieszkańców aglomeracji śląskiej. Dodatkowo wycieczka ma walory edukacyjne, pozwala zapoznać się z ciekawym drzewostanem otaczającym zbiornik oraz siedliskami ptactwa zamieszkującego teren przyzalewowy.

Na zakończenie podróży uczestnicy będą mogli zregenerować siły przy posiłku, zrelaksować się i odpocząć na terenie Yacht Clubu OPTY, skorzystać z rowerków wodnych, poznać tajniki żeglarstwa regatowego.

-Z naturą na Ty – Poznajmy się

Plener malarski dla dzieci i młodzieży „Z naturą na Ty – poznajmy się” skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które pod okiem plastyków nad urokliwym Zalewem Imielińskim poznają tajniki malarstwa plenerowego. Będą malować, jak przystało na prawdziwych artystów, na płótnach rozstawionych na sztalugach lub papierze akwarelowym na specjalnych malarskich podkładach. Do dyspozycji będą farby akrylowe oraz farby akwarelowe. Powstałe na plenerze prace uczestnicy będą mogli zabrać na pamiątkę wydarzenia do domu.

Nowym doświadczeniem dla uczestników wydarzenia będzie współudział w kreowaniu przestrzeni, tworzeniu wspólnej pracy artystycznej. Integracja przez sztukę, stworzenie wspólnego namacalnego dzieła – instalacji w formie mozaiki z kamieni, którą będzie można podziwiać przez kilka tygodni.

Na zakończenie imprezy przewidziano słodki poczęstunek.

Udział w przygotowanych wydarzeniach jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca w placówkach Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie telefonicznie 32 22 55 992 lub mailowo mck@imielin.pl

2 lipca wszyscy uczestnicy święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą mogli jeździć bezpłatnie komunikacją miejską za okazaniem biletu pobranego ze strony wydarzenia.

Szczegółowe informacje na stronie www.kierunekgzm.pl