Dziś jest: środa, 10 sierpnia 2022 Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Aktualności

XXII Dni Imielina

2 LIPCA (SOBOTA)

Wycieczka
O godz. 9:00 w ramach Imielińskich Mikropodróży zostanie zorganizowana wycieczka z udziałem przewodnika wokół Zbiornika Dziećkowice, potocznie zwanego Zalewem Imielińskim, pt: „Dwie godziny dookoła zalewu - poznajmy się”. Na uczestników czekają zielone i tajemnicze zakątki z niepowtarzalnym krajobrazem. Uczestnicy dowiedzą się czym jest zbiornik wody pitnej i poznają zagadnienia związane z procesem produkcji wody. Trasa spaceru wiedzie przez trójkąt miast: Imielin, Chełm Śląski, Mysłowice oraz wzdłuż granicy województwa śląskiego, dzięki czemu uczestnicy mają okazję poznać przyległe miejscowości. Wycieczka ma walory edukacyjne, pozwala zapoznać się z ciekawym drzewostanem otaczającym zbiornik oraz siedliskami ptactwa zamieszkującego teren przyzalewowy. Na zakończenie imprezy zaplanowany jest relaks i odpoczynek nad zalewem. Uczestnicy będą mogli zregenerować siły podczas poczęstunku, skorzystać z rowerków wodnych, poznać tajniki żeglarstwa i windsurfingu. Wycieczka jest adresowana dla miłośników turystyki pieszej, rodzinnej. Ścieżka rekreacyjna liczy ok 10 km i wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej, potrwa ok 4 godziny. Udział w wycieczce jest darmowy, ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmują placówki MCK.


Plener malarski
W godz. 10:00-13:00 odbędzie się plener malarski dla dzieci i młodzieży „Z naturą na Ty - poznajmy się”. Plener skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, którzy pod okiem plastyków nad urokliwym Zalewem Imielińskim nauczą się nie tylko sztuki malarstwa plenerowego ale również wrażliwości na piękno krajobrazu oraz spędzą czas bez komputera. Będą malować, jak przystało na prawdziwych artystów, na płótnach rozstawionych na sztalugach lub papierze akwarelowym na specjalnych malarskich podkładach. Do dyspozycji będą farby akrylowe oraz farby akwarelowe. Powstałe na plenerze prace uczestnicy będą mogli zabrać na pamiątkę wydarzenia do domu. W tym samym czasie na plenerowiczów i wszystkich chętnych będzie czekała kolejna atrakcja - możliwość stworzenia pod okiem artysty-plastyka instalacji artystycznej, czyli malowaniu kamieni na różne kolory i ułożeniu z nich mozaiki. Wspólne tworzenie instalacji to integracja i świetna zabawa, każdy będzie miał swój wkład w powstanie dzieła. Wydarzenia zakończą się wspólnym biesiadowaniem. Udział w warsztatach jest darmowy. Ilość miejsc w plenerze malarskim ograniczona. Zapisy na plener w placówkach MCK.


Mesjah
O godz. 19:30 na Stadionie Miejskim imprezę zainauguruje zespół Mesajah, a właściwie Manuel Rengifo Diaz, znany również jako Manolo - wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery. Za płytę „Powrót do korzeni” otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”. Mesajah jest autorem zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej. Energia towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku. Te zdolności, niepowtarzalna barwa głosu i wielka przebojowość zapewniły mu możliwość występów na najważniejszych imprezach muzycznych.


Cleo
Około godziny 21:00 na estradzie pojawi się gwiazda wieczoru, czyli Cleo – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka, kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: soul, gospel, R’n’B, funk i hip hop. W 2013 roku singiel „My Słowianie” który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach około 100 milionów razy. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 roku. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji, a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad półtora miliona fanów, a jej teledyski wyświetlono około 200 milionów razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album „Bastet”, który już na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty. Pierwszy singiel z płyty, „Zabiorę nas” uzyskał najwyższy status diamentowego singla i uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2016 roku. Sobotnią imprezę poprowadzi Piotr Wikar, dziennikarz Radia Eska. Na zakończenie pierwszego dnia XXII Dni Imielina (ok. godz. 22:15) organizatorzy zapraszają na pokaz laserowy.


3 LIPCA (NIEDZIELA)

O godz. 15:00 drugi dzień XXII Dni Imielina rozpoczną występy dzieci i młodzieży z Imielina. O godz. 16:00 - interaktywna bajka dla najmłodszych uczestników pt.: „Piraci z Karaibów”. O godz. 17:00 na estradzie zasiądzie Imielińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Andrzeja Króla. W programie jak co roku największe przeboje muzyki popularnej, filmowej oraz typowe dla orkiestr dętych marsze i poleczki. O godz. 17.45 wręczenie nagród w zawodach i turniejach tradycyjnie towarzyszących Dniom Imielina.


Igor Kwiatkowski
Ok. godz. 18.15 występ Igora Kwiatkowskiego - artysty kabaretowego, autora tekstów i znakomitego aktora niezawodowego, niezrównanego w swej wyobraźni i umiejętnościach parodystycznych, który od lat zaskakuje co raz to nowymi kreacjami. Dzięki wyjątkowemu temperamentowi oraz umiejętności wnikliwej obserwacji otaczającego świata artysta z powodzeniem powoływał do życia oryginalne i niezatarte postacie, takie jak Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak. Współzałożyciel znakomitego kabaretu Paranienormalni i współprowadzący autorskiego programu telewizyjnego Para nienormalni Tonight, emitowanego w TVP2 w latach 2015-2016. Widowisko w 2016 roku zostało nagrodzone Telekamerą w kategorii „Program rozrywkowy”. Poza umiejętnościami komicznymi, Igor specjalizuje się także w parodiach i z powodzeniem naśladuje popularnych aktorów, muzyków i piosenkarzy. Ponadto, dzięki umiejętnościom wokalnym bierze udział w dubbingu. Wielokrotnie nagradzany zdobywca tytułu „Świra” w kategorii „Kabaret” za postać Mariolki (2008) oraz nagrody za „Osobowość sceniczną”.


Michał Wiśniewski
O godz. 19.30 koncert Michała Wiśniewskiego - piosenkarza, autora tekstów, aktora, przedsiębiorcy, filantropa, prezentera i osobowości medialnej. Od 1994 wokalista i lider zespołu Ich Troje. Z zespołem nagrał i wydał dziewięć albumów studyjnych. Z zespołem wylansował wiele przebojów, ponadto otrzymał liczne wyróżnienia, w tym nagrodę publiczności w konkursie „Premier” podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pięć Superjedynek. W latach 2000–2003 wokalista i lider zespołu Spooko, z którym nagrał i wydał dwa albumy studyjne. W 2004–2005 wokalista i lider zespołu Red Head. Działa również się jako artysta solowy, wydał cztery albumy studyjne. Drugą płytę promował teledyskami do sin-gli „Piosenka jak pocałunek” i „Filiżanka”, które były najczęściej oglądanymi wideoklipami w serwisie Onet.pl. Pierwszy i czwarty album solowy nagrał we współpracy z poetą i bardem Andrzejem Wawrzyniakiem. Drugi dzień imprezy poprowadzi mieszkaniec Imielina Przemysław Kopiejka. Dokładne godziny rozpoczęcia turniejów i zawodów zostaną podane na stronach internetowych Miejskiego Centrum Kultury i Urzędu Miasta Imielin.

XXII Dni Imielina - imprezy towarzyszące
- Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta (staw Michalika)
- Turniej tenisa ziemnego dzieci, młodzieży i dorosłych (korty tenisowe, ul. Skotnica 11)
- Turniej skata o puchar Burmistrza Miasta Imielin (DK Sokolnia)
- Turniej strzelecki o puchar Dyrektora MCK (Stadion Miejski, ul. Hallera 37A)
- symultana szachowa (Stadion Miejski, ul. Hallera 37A)
 

 

Przed dużą dawką kultury XXII DNI IMIELINA zapraszamy w sobotę 2 lipca na II DUO CROSS IMIELIN . szczegóły na www.duocross.pl , lub stronie internetowej miasta w zakładce WAŻNE - https://www.imielin.pl/pl/205/5403/duo-cross-imielin.html

 

Regulaminy Zawodów i Turniejów