Dziś jest: czwartek, 07 lipca 2022 Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Aktualności

Śladami patrona, historii i nauki

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

 

POZNAJ POLSKĘ”

dofinansowanie wycieczki szkolnej dla uczniów

Szkoły Podstawowej Nr 2

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Imielinie

do Warszawy

 

DOFINANSOWANIE

15.000 ZŁ

 

CAŁKOWITA WARTOŚĆ

18.750

 

Śladami patrona, historii i nauki.

W dniach 13-15 czerwca grupa 50 uczniów z SP nr 2 w Imielinie wraz z opiekunami udała się na 3-dniową wycieczkę do Warszawy. Program imprezy był niezwykle bogaty, więc codziennie liczono w tysiącach kroki, które uczestnicy zrobili. Już o 5.00 rano uczniowie ruszyli w podróż, by pierwszego dnia zobaczyć, jak najwięcej.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęli od wizyty na Starym Mieście, Kolumny Zygmunta III Wazy. Z przewodnikiem zwiedzili Zamek Królewski, podziwiając piękno budynku w stylu barokowo - klasycystycznym. Później odwiedzili Archikatedrę Warszawską z sarkofagiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego i spacerując, dotarli pod Pałac Prezydencki. Punktem niezwykłym tego dnia okazały się również Powązki, które zrobiły ogromne wrażenie na uczniach. Drugiego dnia pobytu zwiedzanie zaczęto od Biblioteki Uniwersyteckiej wraz z ogrodami na dachu biblioteki oraz przepięknym tarasem widokowych. Korzystając z cudownej pogody uczniowie, licząc oczywiście kroki, udali się pod symbol polskiej stolicy „Syrenkę”. Najważniejszym punktem dnia było jednak Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie byli wręcz zachwyceni tym miejscem. Brali udział w doświadczeniach, dziwili się wręcz wieloma zasadami fizyki, zgodnie jednak twierdzili, że chętnie powrócą do tego miejsca. Dzień zakończono zwiedzaniem Starego Miasta. Trzeciego dnia uczniowie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. W muzeum odbyli, jak mówili cudowną lekcję historii, która pozostanie na długo w ich pamięci. Multimedialne muzeum, z pamiątkami z II wojny światowej, klimat ciemnych wystaw, oryginalnych filmów, a nawet możliwość zobaczenia samolotu wojskowego, to robiło wrażenie na każdym uczestniku. Był to jednak ostatni punkt wyjazdu i spakowani ruszyli w drogę powrotną. Wszyscy zgodnie podkreślali, że to była niesamowita wycieczka, pełna wrażeń, ale i zadumy. Uczniowie skorzystali z programu rządowego „Poznaj Polskę” -przedsięwzięcia MEiN, które ma na celu zapoznanie z dziedzictwem narodowym i kulturowym oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. Ponadto uatrakcyjnia ona proces nauczania poprzez naukę, pomaga poszukiwać śladów historii, promuje nowoczesną edukację patriotyczną. Dzięki niemu uczestnicy wyjazdu zyskali również spore dofinansowanie wyjazdu.

Czas spędzony w stolicy Polski, poświęcony zwiedzaniu zabytków, miejsc pamięci, historii, ale i nauce okazał się niezwykle cenny i pobudził do zmotywowania rodziców, by tu kiedyś przyjechać ponownie. Ponadto wieczory integracyjne ( a w imprezie brali udział uczniowie 7 i 8 klas) były pełne śmiechu, wspólnych zabaw i poznawaniu siebie. Nawet nikt nie narzekał na bolące nogi , pomimo liczby zrobionych kroków liczonych w tysiącach.