Dziś jest: środa, 10 sierpnia 2022 Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Aktualności

Promocja miasta i kultury w Győr

 

W miniony czwartek delegacja z Imielina w składzie : Bożena Cała - sekretarz Miasta, Jadwiga Mikunda- dyrektor MCK-u oraz Urszula Figiel i Iwona Simka-Surma-plastyczki udała się do Győr z promocją miasta i kultury na zaproszenie miejscowej Polonii. Koordynatorem wizyty była pochodząca z Imielina Maria Szabő.

Na program pobytu złożyło się kilka imprez, które miały miejsce w Győr 8 kwietnia br.

Na początku zaprezentowany został region Górnego Śląska i przedstawiono perełkę regionu: miasto Imielin. Prezentacja  odbyła się w Centrum  Promocji i Turystyki w Győr na zaproszenie pani Zsófii Zsegora, dyrektora Centrum.

Prezentacji regionu Górnego Śląska i miasta Imielin dokonała pani Bożena Cała, sekretarz miasta Imielin.

O działalności Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie i imprezach, które czynią miasto atrakcyjnym i godnym uwagi opowiedziała pani Jadwiga Mikunda, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Imielinie.

Następnie miał miejsce wernisaż imielińskich artystek, przedstawicielek stowarzyszenia Kastalia, działającego w Domu Kultury Sokolnia. Wystawa miała miejsce w Domu-Muzeum /Múzeumház/ w Győr. Otwarcia wystawy dokonał pan László Rózsavölgyi, Prezes Rady d.s. Kultury, Sportu, Oświaty i Turystyki miasta Győr. Podczas wernisażu licznie przybyli goście mogli obejrzeć dzieła imielińskich artystek malarek. Na wystawie zaprezentowano obrazy pani Urszuli Figiel i Iwony Simka-Surma, Barbary Ziętary-Chmiel i Anny Bierońskiej .

Wyjazd zaowocował nawiązaniem licznych kontaktów na polu kultury. W tym m.in. nawiązany został kontakt ze Stowarzyszeniem artystów, Art World Hungary, działającym w mieście Győr.