Dziś jest: wtorek, 30 listopada 2021 Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Aktualności

XI Imielin Blues Festival

Tegoroczny XI Imielin Blues Festival odbędzie się w dniach 13 – 14 listopada 2021 roku. To już  jedenasta edycja tej imprezy. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wracamy w nieco zmienionej formule. Ze względów organizacyjnych w tej edycji byliśmy zmuszeni zrezygnować z części konkursowej festiwalu. Niezmiennie jednak zapraszamy na koncerty gwiazd, które zaplanowaliśmy aż cztery Na scenie imielińskiego Domu Kultury Sokolnia zagrają:

Adam Kulisz Trio - zespół działa od 2007 roku. Dynamika, profesjonalizm na najwyższym poziomie to najczęściej padające określenia pod adresem tej formacji. Charakterystyczny, głęboki, hookerowski głos lidera grupy Adama Kulisza, notabene sześciokrotnego zwycięzcy plebiscytu pisma „Twój Blues” w kategorii „wokalista roku”, połączony z energetyzującą gitarą przewodnią. Ponadto autorski program, śpiewany po polsku i po śląsku oraz wysoki poziom muzyków sekcji rytmicznej, wszystko to w połączeniu zapewnia niezapomnianą ucztę muzyczną.

Adam Bartoś Band - to lubelski wokalista i instrumentalista, autor tekstów oraz muzyki. Gra na gitarach (akustycznej, elektrycznej i rezofonicznej) oraz na harmonijce ustnej. W swojej twórczości inspiruje się bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych. Na koncertach z zespołem wykonuje standardy w oryginalnych aranżacjach oraz utwory autorskie w klimacie jazz-rocka i bluesa.

Jacek Szuła & Damian Luber - duet dwóch muzyków: Damiana Lubera – gitarzysty, wokalisty oraz harmonijkarza Jacka Szuły. Artyści  stworzyli wspólny projekt, prezentując standardy bluesowe i jazzowe. Każdy z nich ma inne, ale bogate, doświadczenie sceniczne.

Gorczyca i Przyjaciele - Łukasz Gorczyca z wykształcenia muzyk i politolog. W większości krajów Europy jak i w Polsce grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton. Pisze i komponuje. Pracuje również z artystami z kręgu jazzu. Poza tym jest pomysłodawcą i promotorem wielu festiwali, warsztatów muzycznych i tras koncertowych.


Na festiwal obowiązują wejściówki w cenie 20 zł (dzień) do nabycia w kasie Domu Kultury Sokolnia!