Dziś jest: niedziela, 20 czerwca 2021 Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Aktualności

Program „Czyste Powietrze”

W maju 2021r. Gmina Imielin podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na obsługę programu „Czyste Powietrze”.

W  drugiej połowie czerwca br. w urzędzie miasta uruchomione zostanie dla mieszkańców punkt, w którym pracownicy udzielą wszelkich informacji związanych z tym ogólnopolskim Programem oraz pomogą w złożeniu wniosku i jego późniejszym rozliczeniu.

Pierwsze spotkanie informacyjno-promocyjne narodowego Programu „Czyste Powietrze” będzie miało miejsce w Domu Kultury „Sokolnia” przy ul. Imielińskiej 29, w dniu 19 czerwca 2021r. od godziny 9:00 do 12:00.

Program „Czyste Powietrze” realizowany jest na terenie kraju poprzez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy współudziale gmin, a obejmuje w swoim zakresie takie działania termomodernizacyjne budynków jak m.in. docieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej, przyłącze gazu do budynku, instalacje wewnętrzne CO itp.

Dodatkowe informacje na ten temat pojawią się w czerwcu na stronie internetowej Urzędu Miasta Imielin pod adresem www.imielin.pl