Dziś jest: piątek, 27 listopada 2020 Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Aktualności

Święto Niepodległości w naszym Przedszkolu.

Tradycyjnie Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W tym roku, z uwagi na ograniczenia i reżimy sanitarne wynikające z epidemii koronawirusa, obchody mają inną formę. Najmłodsi mieszkańcy Imielina również upamiętnili to jakże ważne dla nas Święto.

W dniu 10 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Niepodległości.

Podczas zajęć oglądały filmy o Polsce, z materiałów plastycznych wykonywały flagi, kotyliony i godło. Każdy przedszkolak może już pochwalić się znajomością naszych symboli narodowych.

Przyłączyliśmy się również do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, w ramach której o godz. 11.11 każda grupa odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”. Po tym ważnym wydarzeniu grupa „Koniczynki” wraz z panią Anną Frączkiewicz i panią dyrektor Renatą Prus udały się na rynek naszego miasta, aby złożyć kwiaty i znicze pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Kwiaty – chryzantemy otrzymane od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dzieci złożyły również na grobie nieznanego żołnierza oraz pod pomnikiem Ofiar II wojny Światowej.