Dziś jest: środa, 01 kwietnia 2020 Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Aktualności

Sportowa Europa w Imielinie

Dwa dni (5 i 6 października) trwały w hali widowiskowo-sportowej przy ul.Sapety  Mistrzostwa Europy Federacji IBF w dalekowschodnich sztukach walki.

Przyjechali na nie zawodnicy z Polski, Belgii, Niemiec, Holandii, Czech, Węgier, Mongolii i Ukrainy. - Największą grupą byli zawodnicy z Ukrainy – mówi Wiesław Bigos – ponad pięćdziesiąt osób, oni też zebrali największą ilość medali. Ogółem zawodników było ponad 140. Medale przyznano w konkurencjach: kata, kata z bronią, synchron kata, walki semi kontakt i full kontakt. Dwa z nich - srebrne – zdobyli zawodnicy z Polski: Paweł Jankowski - full kontakt, Mateusz Saternus - kata z bronią.

Zawodnikom sędziowali m.in. mieszkańcy Imielina w składzie: Remigiusz Bednorz, Mirosław Wróbel, Zygfryd Szymik. Natomiast opiekę lekarską nad zawodami sprawowała mieszkanka Imielina Pani Katarzyna Noras.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Big Budo Polska Wiesława Bigosa, a współorganizatorem Urząd Miasta Imielin, patronat nad nią objął burmistrz Jan Chwiędacz, który również wręczał medale w pierwszym dniu imprezy. W drugim dniu w tej roli wystąpił radny Jan Jurecki.

Darmowe zajęcia dalekowschodnich sztuk walki odbywają się w Imielinie w hali sportowej przy ul.Miarki 7 we wtorki o 17.00 i soboty o 9.00, na które zapraszają Miasto Imielin i Wiesław Bigos ze Stowarzyszenia Big Budo Polska.