Dziś jest: poniedziałek, 25 marca 2019 Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Aktualności

UKKS Imielin – kolarskie podsumowanie 2017 roku

Uczniowski Kolarski Klub Sportowy Imielin Team od lat prowadzi szkolenie dzieci i młodzieży, planuje i organizuje pozalekcyjne życie sportowe, angażuje uczniów do aktywności ruchowej poprzez uprawianie kolarstwa, organizuje zajęcia sportowe, treningi kolarskie, zgrupowania dla uczniów szkoły w celu wszechstronnego rozwoju. A wszystko to, aby kształtować pozytywne cechy charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz wyławiać młode talenty w kolarstwie.

W 2017 roku wspólnie z Miastem Imielin, Klub zorganizował XIII Kolarskie Kryterium uliczne o Puchar Burmistrza Miasta. Zabawa rowerowa wśród dzieci staje się coraz popularniejsza i z roku na rok wyścig przyciąga coraz więcej zawodników i kibiców, co pokazuje pozytywny efekt działań Klubu i zachęca do pracy i większego zaangażowania na przyszłość.

Zawodnicy UKKS Imielin Team uczestniczyli we wszystkich sześciu edycjach Pucharu Polski w kolarstwie szosowym:

  • Zamość,

  • Turawa,

  • Darłowo,

  • Tarnowo Podgórne,

  • Koziegłowy,

  • Gostyń

oraz torowych rozgrywanych na torach w:

  • Pruszkowie,

  • Łodzi.

  • Szczecinie.

 

Poprzez uczestnictwo w zawodach Mistrzowskich zawodnicy Klubu zdobywali punkty w Ministerialnym współzawodnictwie dzieci i młodzieży gdzie Klub zdobył 107,5 punktów.

 

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW UKKS IMIELIN TEAM:

Justyna Kaczkowska:

  • na Mistrzostwach Europy U-23 zdobyła 1 miejsce w konkurencji 3000m ze startu indywidualnego i 2 miejsce w drużynie,

  • na Mistrzostwach Europy elity zdobyła 2 miejsce na 3000m oraz 3 miejsce w drużynie ,

  • na Torowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobyła 1 miejsce w kerinie , 2 miejsce w sprincie

  • na Torowych Mistrzostwach Polski elity zdobyła 1 miejsce na 3000 m,2 miejsce w scratchu, 2 miejsce w medisonie

  • Puchar Świata Pruszków 1 miejsce 3000m

 

Robert Rzepka:

  • 2-krotny Mistrz Polski (OOMŁ) na torze w sprincie i kerinie, kategoria junior młodszy

  •  2 miejsce - MP nieolimpijskie scratch

  • 3 miejsce - MP nieolimpijskie 500m

  • 1 miejsce - klasyfikacja PP sprint

  • 1 miejsce - Klasyfikacja PP keirin

  • 3 miejsce - Belgia

  • 2x1 miejsce na etapach wyścigu etapowym w Kluczborku

  • 1 miejsce klasyfikacji najaktywniejszego i punktowej

  • 2 x1 miejsce na etapach wyścigu etapowego Szlakami Jury; wygrana klasyfikacja Najbardziej Awansującego

  • PP na torze w Pruszkowie – 1 miejsce keirin

  • PP na torze Łódź - 1 miejsce sprint

  • PP na torze Szczecin:

    • 1 miejsce sprint - keirin, sprint olimpijski

    • 2 miejsce - omnium MP nieolimpijskie

    • 4 miejsce - punktowy

 

Monika Piekorz:

  • w Mistrzostwach Polski na torze 4 miejsce w kerinie, w spricie drużynowym 6 miejsce;

  • Mistrzostwa Polski jazda drużynowa dwójkami na czas – 5 miejsce;

  • Mistrzostwa Śląska jazda indywidualna na czas – 1 miejsce;

  • Jazda indywidualna na czas na Pucharze Polski w Zamościu – 5 miejsce.

 

Ewa Dymek:

  • Mistrzostwa Polski w jeżdzie drużynowej na szosie – 5 miejsce;

  • Mistrzostwa Polski MTB – 8 miejsce;

  • 1 miejsce XI Memoriał Andrzeja Piechaczka - Malec

  • 2 miejsce Mistrzostwa Śląska jazda indywidualna na czas

  • 1 miejsce jazda indywidualna na czas - Dwory

  • 8 miejsce Puchar Polski Koźminek jazda indywidualna na czas

  • 3 miejsce Mistrzostwa Śląska CX

  • 1 miejsce Vienna Life Langteam na dystansie MEDIO - Kraków

  • 1 miejsce Vienna Life Langteam na dystansie MINI - Dąbrowa Górnicza

  • 2 miejsce w klasyfikacji Śląskiego Związku Kolarskiego

 

Alicja Gałas:

  • MP tor Sprint drużynowy – 6 miejsce;

  • MP tor 500m – 12 miejsce;

  • Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska na czas - 3 miejsce;

  • Kryterium Kolarskie Bolków - 3 miejsce;

  • Ogólnopolski wyścig kolarski - 1 miejsce.

 

Mikołaj Żymła:

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – 1 miejsce na szosie jazda indywidualna na czas w Turawie;

  •  3 miejsce w lzs w przełajach w Hucisku;

  • 3 miejsce w lzs – jazda indywidualna na czas w Niwkach;

  • 3 miejsce na torze w Łodzi - jazda drużynowa na czas;

 

Jan Szary:

  •  1 miejsce - Międzynarodowe Kryterium Kolarskie "DZIERŻONIÓW 2017"

  • 2 miejsce - XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich" Memoriał Romana Ręgerowicza Ogólnopolskie Rozpoczęcie Sezonu 2017

  • 6 miejsce - Geluveld (Belgia)

  • 3 miejsce - 47. KRYTERIUM W WIELUNIU

  • 1 miejsce - Mistrzostwa Śląska przełaj CX Katowice

  • 2 miejsce - Mistrzostwa Śląska jazda indywidualna na czas Pińczyce

  • 2 miejsce - Mistrzostwa Śląska start wspólny Koziegłowy

  • 11 miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Nowy Dwór Mazowiecki.

 

Przemysław Kotulski:

  • 6 miejsce na Pucharze Polski w kolarstwie szosowym Chrzypsko Wlk.

  • 7 i 8 miejsca na etapach pucharu świata Tour de l ' abitibi rozegranych w Kanadzie.

 

Mateusz Nowak:

  • 5 miejsce - Sobótka

  • 6 miejsce - 1 etap Dobczyce

  • 6 miejsce w klasyfikacji na najlepszego górala etapów Niemen

  • 5 miejsce – PP Turawa

 

Zawodnicy UKKS Imielin Team, poza wynikami sportowymi, mogą też pochwalić się dobrymi wynikami w nauce:

 

Monika Piekorz: najlepszą pracą badawczą w województwie śląskim na Olimpiadzie Geograficznej w temacie "Znaczenie gleb dla rozwoju wybranej gminy”

 

Mateusz Nowak: (Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu) najwyższą średnią ocen w szkole.

 

Źródło: UKKS Imielin Team