Dziś jest: wtorek, 01 grudnia 2020 Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Aktualności

Gajerski wygrał „Po Ziemi Kluczborskiej”

 

    Adam Gajerski (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) wygrał zakończony we wtorek XXXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów Młodszych "Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej".

 

    Juniorzy młodsi rywalizowali od niedzieli, kiedy rozegrany został 1. etap. Jego zwycięzcą został Mateusz Rudyk (UKS Moto Agbud Jelcz Laskowice), który został jednocześnie pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. W kolejnym dniu juniorzy młodsi zmierzyli się z jazdą indywidualną na czas a po południu rozegrali rywalizację ze startu wspólnego.

 

    Dystans "czasówki" najszybciej pokonał Marcin Karbowy z GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, a w wyścigu ze startu wspólnego triumfował po raz drugi, Mateusz Rudyk. Po dwóch dniach zawodów koszulkę lidera nosił 16-letni Karbowy.

 

    W Święto Konstytucji 3 Maja rozegrano ostatni etap ze startem i metą w Kluczborgu. Po wygraną sięgnął Gajerski, który tym samym został zwycięzcą całego wyścigu. Podium klasyfikacji generalnej uzupełnili Adam Trudziński (Śląsk) i Vytautas Bikinas (Litwa).

 

    W ramach ostatniego etapu wyścigu rozegrano również Memoriał J. Halupczoka, w którym zwyciężył Litwin Bikinas przed Tobiaszem Lisem (LKS Ziemia Opolska) i Adamem Balejko (TKK Pacific Toruń SMS).

 

    W klasyfikacji punktowej wygrał Balejko, który został również najaktywniejszym zawodnikiem wyścigu. Rosjanin Igor Minczenko zwyciężył natomiast w klasyfikacji górskiej.

 

    Podczas trzech dni zawodów juniorzy młodsi pokonali w sumie nieco ponad 214 kilometrów.

 

    Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej" jest jednym z najstarszych wyścigów wieloetapowych w Polsce. Tegoroczna edycja połączona była z uroczystością 60-lecia opolskiego kolarstwa.