Dziś jest: środa, 22 lutego 2017 Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Aktualności

  • Miasto Imielin znalazło się w gronie 87 najbardziej samodzielnych finansowo gmin w Polsce. Według rankingu „JST Zrównoważonego Rozwoju” zajmuje drugie miejsce wśród gmin miejskich. Największy współczynnik dochodów własnych w budżecie wystąpił w Zakopanem (79,97 proc.), Imielinie (78,25 proc.) i Jastarni (77,89 proc.). Natomiast wśród miast na prawach powiatu na prowadzeniu znalazły się Warszawa (77,43 proc.), Wrocław (74,64 proc.) i Sopot (73,80 proc.). Stosunek dochodów własnych gmin do ich dochodów budżetowych ogółem ( obejmujących otrzymywane przez gminy dotacje i subwencje ) świadczy o poziomie samodzielności finansowej samorządu

  • 28 lutego 2017 r. o godz. 16:15 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Imielin odbędzie się Zwyczajna Sesja Rady Miasta Imielin.

  • W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry Polskie Towarzystwo Okulistyczne i Sekcja Jaskry PTO zaprasza w sobotę 18 marca do wzięcia udziału w akcji „Polscy okuliści kontra jaskra”. Tego dnia od godziny 9-tej do godziny 15-tej poradnie okulistyczne przykliniczne i przyszpitalne w całym kraju, które przystąpią do akcji będą wykonywały badania przesiewowe w kierunku jaskry.

  • Reforma Edukacji

    poniedziałek, 13 lutego 2017

    Zmiany w oświacie skutkują w Imielinie powrotem do sytuacji, jaka była tu przez dziesiątki lat, czyli dwóch szkół podstawowych. Ale nie stanie się to od razu - okres przejściowy zasadniczo potrwa nie trzy, a nawet sześć lat.

strony 1 2 3 4 5 6 7