Dziś jest: środa, 16 października 2019 Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ważne

Wstrząs odczuwalny na terenie Imielina w dniu 31 stycznia 2011 roku

 

Mieszkańcy Imielina odczuli w dniu 31 stycznia 2011 roku o godzinie 23.40 silny wstrząs.
Z oficjalnych informacji podanych przez WUG Katowice wystąpił on w KWK „Piast” należącej do Kompanii Węglowej S.A., jego energię ustalono na 3,43 stopni w skali Richtera.
W związku z otrzymanymi od mieszkańców telefonami o zaistniałych szkodach informujemy, że pisma i wnioski o naprawienie szkody w obiektach budowlanych należy zgłaszać do:

Kompania Węglowa S.A. w Katowicach
Zakład Górniczy KW S.A.
Oddział KWK Piast w Bieruniu
ul. Granitowa 16
43-155 Bieruń

Z informacji uzyskanych w Dziale Szkód Górniczych KWK „Piast” mieszkańcy, którzy zauważyli w obiektach szkody, które nastąpiły w wyniku wstrząsu, powinny o tym zgłosić na piśmie podając jakiego obiektu to dotyczy, adres i telefon zgłaszającego na adres podany powyżej i wypełnić wniosek o naprawienie szkody w obiektach budowlanych.
Uwaga: w pismach i wnioskach należy nadmienić, że szkody nastąpiły w wyniku wstrząsu, jaki miał miejsce w dniu 31 stycznia 2011 roku.
Powołana przez KWK „Piast” Komisja dokona oględzin obiektów budowlanych, w których powstały szkody na skutek wstrząsu, który nastąpił w dniu 31 stycznia 2011 roku.

Podajemy telefony pod którymi można uzyskać informacji odnośnie zgłaszania szkód:
KWK „PIAST” Dział Szkód Górniczych
tel. 32 717 72 42, tel. 32 717 73 80, tel. 32 717 74 31.

Jednocześnie informujemy, że wnioski o naprawienie szkody w obiektach budowlanych można pobrać poniżej lub otrzymać w Urzędzie Miasta Imielin Referat Gospodarki Komunalnej (pokój nr 30).

 


Burmistrza Miasta Imielin
(-) Jan Chwiędacz

 

 

wniosek o naprawienie szkody w obiektach budowlanych

 

wyjaśnienia dot. wstrząsu z dnia 31 stycznia 2011 r. - Kompania Węglowa S.A.  "KWK Piast"

 

pismo dot. wstrząsów na terenie miasta Imielin   - Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach

 

pismo dot. dodatkowych działań dla ograniczenia sejsmiczności towarzyszącej eksploatacji pokładów zagrożonych tąpaniami w kopalniach "Piast" i "Ziemowit" - Kompania Węglowa S.A.