Dziś jest: środa, 26 stycznia 2022 Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Aktualności

„GMINA DOBRA DO ŻYCIA”. Imielin najlepszą gminą w powiecie bieruńsko - lędzińskim

Imielin ma się czym chwalić, bowiem uzyskał pierwsze miejsce w powiecie bieruńsko - lędzińskim, 18 lokatę w województwie śląskim oraz 283 miejsce w Polsce w opracowanym przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk ogólnopolskim rankingu Serwisu Samorządowego PAP, w którym zbadano jakość życia w każdej z 2477 gmin w całym kraju.

 „Gmina dobra do życia” to ogólnopolski ranking Serwisu Samorządowego PAP, badający jakość życia w każdej z 2477 gmin w Polsce. Opracowany został przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk na podstawie 48 wskaźników  składających się na sumaryczny Wskaźnik Jakości Życia.

W rankingu zostały uwzględnione między innymi: warunki mieszkaniowe, dostępność do opieki zdrowotnej, jakość edukacji szkolnej, infrastrukturę wodociągową, czy atrakcyjność migracyjno – osadniczą. Badania mają ukazać jakość życia mieszkańców, gdzie bierze się „typową” polską rodzinę, a także gospodarstwo domowe, tj. rodzinę składającą się z rodziców i dzieci w trakcie nauki szkolnej, ale mającą też dziadków posiadających własne i odrębne gospodarstwo domowe. Jakość życia mieszkańca gminy obejmuje wszystkie najważniejsze jego sfery, a mowa o zamieszkaniu, pracy, a także spędzaniu wolnego czasu (zarówno w miejscu zamieszkania lub poza nim), edukację, rozrywkę, czy kontakty towarzyskie.

 

żródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/wyniki