Dziś jest: poniedziałek, 25 marca 2019 Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

Aktualności

7 sierpnia Tour de Pologne w Imielinie!

We wtorek 7 sierpnia 2018 roku będzie miał miejsce 4 etap tour de Pologne: Jaworzno – Szczyrk. Trasa tego etapu została wytyczona m.in. przez teren Imielina i Chełmu Śląskiego.

Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach wojewódzkich DW 934 (ulice Imielińska i Chełmska) i DW 780 (ulica Górnośląska) oraz na drodze powiatowej w Chełmie Śląskim (ulica Śląska). Trasa ta na czas przejazdu peletonu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu.

Wjazd na teren Imielina od strony Mysłowic organizator przewiduje około godz. 12.30 . Planowany całkowity czas zamknięcia tej trasy zawiera się w godzinach od 11.30 do 13.00. Do czasu przejazdu peletonu, w miarę możliwości na DW 934 oraz DW 780 dopuszczalny będzie ruch poprzeczny, co oznacza, że ulice Imielińską, Chełmską i Górnośląską będzie można „przeciąć”, jednak w żadnym wypadku nie będzie dopuszczalne poruszanie się w jej ciągu, czyli podłużnie.

W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

W związku z organizacją wyścigu na terenie Imielina, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą  liczyć się z utrudnieniami drogowymi . Szczegółowe informacje na stronie Kzk Gop i MZK

 

 

Więcej informacji na stronie WYŚCIGU