Dziś jest: środa, 22 listopada 2017 Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Aktualności

Koncert zespołu Blue Wave Band z Poznania

    BLUE WAVE BAND powstał w 2003 r. Pierwszy okres działalności to poszukiwanie brzmienia, stylu i instrumentalistów. Zespół zaczął z dużym powodzeniem koncertować już wiosną 2003r. Obecny styl to mieszanka bluesa, R&B i rocka. Na repertuar składają się również standardy bluesowe i rockowe, ale i własne kompozycje wyrastające z korzeni tych gatunków.

 

    Autorami muzyki, tekstów i aranżacji są członkowie zespołu BLUE WAVE BAND jest ciepło odbierany przez publiczność, tworząc podczas występu świetną atmosferę. Szerokie instrumentarium, ze świetnie brzmiącą sekcją dętą, stwarza niepowtarzalne brzmienie i daje spore możliwości improwizacji. BLUE WAVE BAND grywa w uznanych klubach muzycznych Poznania oraz innych miast w Polsce a także na dużych, masowych imprezach. W 2005r. zespół uczestniczył w ogólnopolskim festiwalu bluesowym "Blues nad Bobrem" a w roku 2006 był wystąpił na "Koło Blues Festivalu" w Kole.

 

    Obecnie Blue Wave Band tworzy 8 muzyków (wokal, gitara, gitara basowa, inst. klawiszowy, trąbka, puzon, saksofon i perkusja). Liderem jest znakomity wokalista Fryderyk Narożny.

 


    Poznański zespół był niekwestionowanym zwycięzcą I Imielin Blues Festivalu, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku, zaimponował nie tylko jury, ale i całej licznie zgromadzonej publiczności. Jednym z elementów I nagrody była propozycja ponownego występu w Sokolni – już z pełnym programem koncertowym. I taki właśnie koncert odbędzie się w niedzielę 20 marca.